VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní přehlídka Dospělí (pro radost) dětem se blíží

Havlíčkův Brod – Výstavou dětských výtvarných prací na téma Moje nejmilejší pohádková postava začíná v úterý 5. května v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě 24. ročník regionální postupové divadelní přehlídky inscenací pro děti a mládež Dospělí (pro radost) dětem 2015.

30.4.2015
SDÍLEJ:

V rámci letošního čtyřiadvacátého ročníku divadelní přehlídky vystoupí ve velkém sále havlíčkobrodského KD Ostrov čtrnáct divadelních souborůFoto: Deník/Archiv

„Hlavní část přehlídky se uskuteční od pátku 8. května do neděle 10. května, kdy se divákům představí se svými inscenacemi čtrnáct divadelních souborů.

Jde především o pohádková představení, která na obou jevištích KD Ostrov zahrají amatérské divadelní soubory z Třeště, Jihlavy, Vilémovic, Žďáru nad Sázavou, Sezimova Ústí, Olomouce, Turnova, Jaroměře, Prahy, Vamberka a Čelákovic.

Na svojí domovské scéně v AZ centru na Rubešově náměstí se v rámci přehlídky představí v neděli odpoledne také domácí loutkářský soubor Kráťa," uvedla ředitelka festivalu Ludmila Honzová.

Havlíčkobrodská regionální přehlídka neprofesionálních divadelních souborů hrajících pro děti a mládež je přehlídkou s možností postupu představení na národní přehlídku Popelka Rakovník.

Všechna soutěžní představení bude sledovat odborná porota ve složení: Luděk Richter – autor, režisér a dramaturg, Daniela Weissová – režisérka a herečka LS Čmukaři, Romana Zemenová – učitelka dramatické výchovy a herečka LS Čmukaři.

Na závěr každého hracího dne je pro účastníky setkání připraven rozborový seminář, kde si všichni účinkující i diváci mají možnost popovídat o odehraném a viděném.

Pohádkový průvod

Divadelní část přehlídky bude zahájena již v pátek 8. května. První představení třídenního divadelního maratonu začne již v devět hodin.

Ve 13:30 vyjde z havlíčkobrodského parku Budoucnost velký maškarní průvod pohádkových bytostí, v jehož čele pojede kočár s královskou rodinou.

Sraz kostýmovaných účastníků průvodu je plánován do půl druhé před kostelem sv. Trojice v havlíčkobrodském parku Budoucnost.

Všichni kostýmovaní účastníci průvodu jsou hosty organizátorů a mají zdarma vstup na pohádkové představení divadelního souboru ze Žďáru nad Sázavou s představením pohádky Začarovaný vůl, které začne ve velkém sálu KD Ostrov ve 14 hodin.

Organizátoři srdečně zvou všechny děti i jejich rodiče z Havlíčkova Brodu i okolí.

Obrázky zaslaly tisíce dětí

„Neodmyslitelnou kulisou divadelní přehlídky je již tradičně výstava dětských výtvarných prací na téma Moje nejmilejší pohádková postava," řekl ředitel pořadatelského spolku Adivadlo, Ivan Pelikán.

Ten dodal, že svoje výtvarné a literární práce, včetně těch kolektivních, v tomto roce do soutěže zaslalo přibližně 2 600 dětí ze základních, mateřských a uměleckých škol z okresu Havlíčkův Brod.

„Každé z dětí, které se do tvorby zapojilo, obdrželo od organizátorů přehlídky volnou vstupenku na některé z uváděných představení. Porota sestavená z organizátorů a pedagogů, vybrala ty nejlepší výtvarné a literární práce, které získají ocenění.

Ceny si mohou děti vyzvednout přímo na výstavě, která je otevřena ve velkém sálu KD Ostrov od úterý 6. května, vždy od devíti do šestnácti hodin. Z technických důvodů bude tentokrát výstava ukončena již v pátek 8. května v 18 hodin," poznamenal Pelikán.

Součástí výtvarné výstavy je i takzvaná „Galerie Stonožka".

Ve spolupráci s Mezinárodním hnutím Stonožka – děti na vlastních nohou, jsou v této minigalerii nabízeny k prodeji dětské práce z minulých ročníků a výtěžek z prodeje je zasílán na členskou organizaci tohoto hnutí – Dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech, se kterou pořádající Adivadlo spolupracuje.

Autor: Jaromír Kulhánek

30.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení