VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní spolek Lucerna Vilémovice

Vilémovice – Obec Vilémovice nedaleko Ledče nad Sázavou se dostává do podvědomí lidí také díky místnímu Divadelnímu spolku Lucerna.

19.2.2016
SDÍLEJ:

Divadelní spolek Lucerna ve hře Rozmarný duch. Foto: M. Kolářová

Ochotnické divadlo ve Vilémovicích má bohatou tradici, protože v roce 1938 byl založen ochotnický spolek a na scénu vstupuje veselohrou Zelené království. V ochotnické činnosti pokračují po celou dobu okupace. Vrcholem byla divadelní hra Maryša, kterou vilémovičtí získávají soutěžní titul za nejlepší hru v tehdejším ledečském okrese.

Místní ochotníci hráli v místních hostincích a v bývalém zámečku, který byl v roce 1992 původním majitelům vrácen v restituci. Od té doby ochotníci neměli, kde hrát, a tak jejich činnost skončila.

Díky výstavbě Obecního domu ve Vilémovicích, který byl slavnostně otevřen v sobotu 3. října 2009 se do obce vrací ochotnické divadlo. V roce 2011 začal fungovat ochotnický divadelní soubor pod názvem Divadelní ochotnický spolek Lucerna pod vedením Zdeňky Vaníčkové.

V sobotu 18. června 2011 soubor měl premiéru na domácí půdě v obecním domě pohádkou od Zdeňka Kozáka Čára bába Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda. Sál obecního domu byl zaplněn do posledního místečka a více než 170 diváků odměnilo dlouhotrvajícím potleskem výkon divadelního souboru.

Divadelní spolek Lucerna nezahálí a uvádí další představení:Doba kamenná od autora Pavla Němce v roce 2013, Rozmarný duch od Noela Cowarda v roce 2014, pohádka Nevěsta pro čaroděje od autorky Olgy Novotné v roce 2013, pohádka Jak to bylo s Růženkou od autora Stanislava Tomka v roce 2015.

Divadelní spolek Lucerna uvádí v letošním roce divadelní komedii Agentura Drahoušek aneb sňatky všeho druhu.

Pod režijním vedením Zdeňky Vaníčkové divadelní spolek nastudoval komedii o sňatkové agentuře, která má jen jednoho ženicha a jednu nevěstu, které předkládá svým klientům. „Drahoušek" je jméno seznamovací agentury, nabízející zprostředkování sňatků všeho druhu. Veškerá úskalí, kterými při tom proplouvá, zvládá nadmíru mistrně. Jak mistrně a jak dlouho? Ve Vilémovicích je o místní divadlo nebývalý zájem, a proto si diváci koupili lístky na představení už v předprodeji loni v prosinci.

Premiéra komedie „Agentura Drahoušek aneb sňatky všeho druhu" bude v Obecním domě ve Vilémovicích v pátek 19. února v 18. hodin. Reprízy budou: v sobotu 20. února, v pátek 4. března, v pátek 11. března a v sobotu 12. března. Všechna představení se odehrají v Obecním domě ve Vilémovicích se shodným začátkem v 18. hodin.

Divadelní spolek Lucerna se vloni zúčastnil 24. krajské přehlídky Dospělí (pro radost) dětem v Havlíčkově Brodě s divadelní pohádkou,, Jak to bylo s Růženkou".

V neděli 29. listopadu 2015 v Labyrintu Divadla Drak v Hradci Králové se konalo slavnostní předávání ocenění, která byla na návrh odborných porot východočeských regionálních přehlídek amatérského divadla udělena Impulsem Hradec Králové a Volným sdružením východočeských divadelníků.

Členové divadelního spolku Lucerna dostali ocenění za své herecké výkony: Pavel Novák za roli Prince Šípka a Jiří Vaníček za roli komořího v pohádce.

Jaroslav Benák

Autor: Redakce

19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení