VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní umělecké školy pěstují v žácích talent. Předvedly ho na ZUŠ OPEN

Základní umělecké školy představily svůj program v rámci jednoho společného dne v úterý 30. května v malých i velkých městech ve veřejném prostoru.

5.6.2017
SDÍLEJ:

V Přibyslavi se předvedli i žáci pěvecké třídy Michaely Štefáčkové.Foto: ZUŠ

Do ZUŠ Open se přihlásilo celkem 355 základních uměleckých škol z celé České republiky a záštitu nad projektem převzala paní Magdalena Kožená se slovy: „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“

K celostátní akci se připojila také naše ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod, a to nejen v Havlíčkově Brodě, ale souběžně také v Přibyslavi, kde sídlí naše pobočka. V hlavním sídle školy v Havlíčkově Brodě jsme začali již dopoledním koncertem v Obchodním centru Alej. Po obědě připravily všechny vyučované obory (hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický) velmi pestrý a bohatý program od 14 hodin na Havlíčkově náměstí. Posledně jmenovaný obor měl na starost kompletní uvádění nastudovaných vystoupení na venkovním pódiu, kde se prezentovaly jednotlivé třídy hudebního oboru, všechny soubory pracující na naší základní umělecké škole i taneční obor.

Četná překvapení si pro kolemjdoucí spoluobčany připravil v plenéru i obor výtvarný, ten navíc v odpoledních hodinách otevřel slavnostně svoji výstavu výtvarných prací v sále ZUŠ, který se tak "proměnil ve výstavní síň". Naše umělecké obory byly v podvečerním čase nachystány na workshopy pro dospělé.

A jak to vypadalo v Přibyslavi? Pódium připravené na Bechyňově náměstí přímo před budovou pobočky základní umělecké školy skvěle lákalo k poslechu procházející přibyslavskou veřejnost, ale i návštěvníky v přilehlé kavárně. Učitelé vyučující jednotlivé hudební obory na pobočce (hra na akordeon, klavír, kytaru, housle, dechové nástroje a zpěv) vytvořili pestré dvou a půl hodinové vystoupení.

Velkým štěstím byla přízeň počasí, které nám vydrželo až do doby, kdy byly nástroje sklizeny i aparatura naložena a zavezena do bezpečí. OPEN ZUŠ v přibyslavském podání měla dvě části – koncert na náměstí od 14.00 hodin nazvaný „Předprázdninové hraní na náměstí“, a také podvečerní workshopy pro dospělé od 16.30 hodin s podtitulem „ Dospěláci, pojďte si zahrát či zazpívat“. Na pódiu vystoupilo celkem 37 žáků sólově i v rozmanitých seskupeních, jmenujme např. sborový zpěv s doprovodem akordeonu, kytarové trio, kytarové duo, zpěv s doprovodem houslí nebo čtyřruční klavír. Celý program jsem zde osobně prováděl svým mluveným slovem.

Pro četné žáky to pod širým nebem na náměstí bylo zcela nové prostředí a pro mnohé také první zkušenost s přizvučením, proto bych jim všem rád pogratuloval k výkonům i reprezentaci svých oborů. Velké poděkování patří i celému našemu pedagogickému týmu ZUŠ na obou našich pracovištích. Na závěr mi dovolte poděkovat také Městu Havlíčkův Brod za poskytnutí veřejného prostoru na náměstí a podporu s kvalitním zvučením, dále Městu Přibyslav, které pro celou venkovní akci zajistilo stavbu ohrazeného pódia i lavičky ve stínu pro posluchače, a Kulturnímu zařízení města Přibyslav za přizvučení.

Vizi Open ZUŠ: "Abychom mohli upevnit, zviditelnit a podpořit základní umělecké školy v České republice, musíme pracovat společně,“ se nám, věřím, podařilo naplnit a v příštích letech projekt naší týmovou aktivitou opět rádi podpoříme!

Jindřich Macek, ředitel ZUŠ

Autor: Redakce

5.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení