VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HAVLÍČKŮV BROD

Dopravu v Humpolecké budou následující týdny řídit semafory

Havlíčkův Brod – Havlíčkův Brod – V Humpolecké ulici čekají řidiče další dopravní komplikace. Od pondělí 12. června se opravuje úsek ulice od křižovatky Humpolecká - U Panských po křižovatku Humpolecká - Na Písku. Opravy jsou plánovány do 3. září. Dopravu v opravovaném úseku budou v následujících týdnech řídit semafory.

Minifestival představil krásu řemesla

Havlíčkův Brod – Kouzlo tradičních i moderních řemesel mohli kolemjdoucí obdivovat v pondělí 12. června na brodském náměstí. Na minifestivalu řemesel se tu představily krajské střední odborné školy. Akci pořádá Kraj Vysočina při příležitosti Roku zemědělství. V dalších dnech proběhne i v Třebíči, Žďáru nad Sázavou, Pelhřimově a v Jihlavě.

OBRAZEM: Město i soukromníci otevřeli své zahrady lidem

Havlíčkův Brod – Víkend patřil v Brodě také milovníkům květů, stromů a vůní. V rámci akce Víkend otevřených zahrad měli možnost posedět v rozkvetlých zákoutích hýřících všemi barvami přírody, podívat se, jak se připravují skvělé míchané koktejly nebo okouknout impozantní secesní vilu, u které si dávali dýchánky hlavní představitelé brodského Gestapa.

Králíci ve věži i náboženství jako umění, Noc kostelů zaujala

Havlíčkův Brod – Křesťanské chrámy jako architektonický skvost, inspirace nebo místo prosté lidské útěchy, tak se lidem v pátek představily brodské kostely a modlitebny. Lidem se otevřely v rámci Noci kostelů. Možnost navštívit jindy nepřístupná místa a dozvědět se něco zajímavého o jejich historii využily stovky lidí. O každoroční akci je velký zájem.

Benefiční akci pro hospic Mezi stromy podpořilo 250 lidí

Havlíčkův Brod – Kultura pomáhala dobré věci v Městském divadle a kině Ostrov. Žáci brodské soukromé Základní umělecké školy tu vystoupili na podporu výstavby lůžkového hospice pro Vysočinu. Akci podpořilo 250 návštěvníků. Vybrala se částka okolo 26 tisíc korun.

Veteráni Slovanu sní o zlatém hattricku

Havlíčkův Brod – Již třetí mistrovství České republiky Veteránského fotbalu se dnes od 10 hodin odehraje v Lázních Bohdaneč. V předešlých dvou ročnících ovládli hráči brodského Slovanu a sní tedy o zlatém hattricku.

Kalamajka protancovala konec školního roku

Havlíčkův Brod - Konec školního roku je pro dětskou sekci folklorního souboru Kalamajka doslova protančený. Teď už ho čeká jen poslední zkouška, letní soustředění a od září už se mohou hlásit noví členové.

Žena tvrdí: charita zneužívá situace žen bez domova

Havlíčkův Brod – Oblastní charita v Havlíčkově Brodě matkám v nouzi nepomáhá, ale přivádí je do ještě větších problémů a dluhů. To tvrdí Eva Fikarová, jedna z klientek charitního domova pro matky s dětmi. Podle Charity by se ale klient měl učit samostatnosti a nezvykat si na život zadarmo.

Zvoneček pomůže maminkám při návratu do práce

Havlíčkův Brod – Ženy na rodičovské dovolené jsou vystaveny velkému tlaku okolí. Očekává se od nich, že zvládnou bez potíží výchovu dětí, péči o domácnost a hlavně se brzy vrátí na trh práce. Ten se ovšem neustále proměňuje. Návrat do zaměstnání se maminkám snaží usnadnit Mateřské centrum Zvoneček ve spolupráci se společností Attavena.

Senát rozhodne, jestli umlčí ekologické aktivisty

Havlíčkobrodsko - Ve středu 7. června bude senát hlasovat o vyloučení spolků zaměřených na ochranu životního prostředí z různých povolovacích řízení. To by podle těchto aktivistů znamenalo, že se Česko vrací zpět do společnosti před rokem 1989. Naopak v některých případech by občané omezení aktivit takových spolků uvítali.

Na hřišti ZŠ Wolkerova se uskutečnil III. ročník benefiční akce

Havlíčkův Brod - První červnová sobota v Havlíčkově Brodě patřila basketbalu. Na hřišti ZŠ Wolkerova se uskutečnil III. ročník benefiční akce nazvané „Naházej to do koše."

Řidičům se uzavřela část Nádražní i Konečná

Havlíčkův Brod - Dopravní komplikace přináší na Brodsku nové uzavírky. Od pondělí 5. června se pro veškerý provoz uzavřela komunikace Konečná.

Studenti z Brodu postavili rozhlednu z lepenky, uspějí v soutěži?

Havlíčkův Brod – Když se studenti brodské Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně zamýšleli, jaká stavba by dokázala zaujmout turisty a zviditelnit Českou republiku v zahraničí, napadlo je postavit výškovou stavbu. Z lepenky.

Opilý motorkář ujížděl městem

Havlíčkův Brod – V honičku se v pátek po dvaadvacáté hodině změnil záměr policistů, kteří chtěli zastavit řidiče motocyklu KTM v brodské Lidické ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení