VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se Havlíčkův Brod zbavuje zemědělské školy... A jak studenti přicházejí o iluze

Po přečtení článku o zřizování pobočky VUT Brno v Havlíčkově Brodě jsme se rozhodli obrátit se na redakci, abychom upřesnili některé informace, které se v něm objevily, a tak poskytli čtenářům i trochu jiný pohled na školskou politiku města.

11.12.2009 4
SDÍLEJ:

Foto:

To, že zemědělská škola má dnes méně tříd než v předchozích letech, není výsledek její neschopnosti nebo toho, že nemá dost zajímavé obory pro studenty.

Je to důsledek rozhodnutí o sloučení čtyř škol v různých městech, se kterými město tiše souhlasilo a které je názorným příkladem vítězství politické moci nad zdravým rozumem.

Při slučování došlo k likvidaci zavedeného oboru chování koní a jezdectví a byl ponechán pouze obor kynologie. Přesto, že o studium kynologie byl a je dostatečný zájem, pracoviště v Havlíčkově Brodě smí v posledních letech přijímat studenty jen pro jednu třídu.

Není také pravdou, že areál školy je málo využívaný. Možná, kdyby si paní starostka udělala čas a věnovala stejnou pozornost všem školám ve městě, jakou věnuje stavební škole, zjistila by, že zemědělské školství v tomto městě mohlo jít nahoru a nemuselo dospět k likvidaci.

Pravděpodobně jí také uniklo, že zdejší škola jako jediná v celém Česku od roku 2000 nabízí studijní obor Chovatelství se zaměřením na kynologii, který také dokázal přilákat do města mladé lidi z nejrůznějších koutů republiky.

O smysluplnosti tohoto oboru svědčí i to, že Zemědělská univerzita v Praze ho přede dvěma lety zařadila mezi bakalářské obory.

Podmínky, které nám byly školou vytvořeny a které nám poskytoval zdejší areál z hlediska péče o naše psy, nemůžou být v Humpolci přes veškerou snahu dosaženy.

Kdo zná dopravní dostupnost Humpolce, umístění humpoleckého školního statku, na který máme být přesunuti, a umístění tamní školy, pochopí!
Ale z celé situace, kterou víme, že nezměníme, jsme si vzali i ponaučení do našeho dalšího života. Už víme, co to je politika v praxi a kdo to je politik: člověk, který díky moci, kterou mu lidé svěřili, si může beztrestně plnit jakékoliv sny.

Romana Seifertová,
Ivana Svobodová,
Kateřina Fraňková,
Veronika Váchová,
studentky zemědělské školy

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení