Reprezentoval tam světelskou věznici, kde pracuje. V kategorii řeckořímský zápas získal druhé místo, za volný styl třetí. Před dvěma lety v kanadském Quebecku se mu podařilo vyhrát dokonce zlatou ve volném stylu a stříbrnou za řeckořímský zápas.

„Tyhle závody se konají každé dva roky a je to soutěž na úrovni olympijských her. Účastní se jich kolem patnácti tisíc závodníků, kteří soutěží v osmdesáti disciplínách,“ prozradil. Jedním dechem skromně zdůrazňoval, že nesmíme zapomenout, že jde o sportování zaměstnaných lidí, nikoli profesionálů.

Varga se zápasu věnuje třiatřicet let a prošel i pražským Střediskem vrcholového sportu. Teď hlavně trénuje děti, i když, jak říká, občas na žíněnku taky vleze. Brod je vůbec dodnes jakousi porodnicí zápasníků, padesátku mladých tu trénují hned dva reprezentační trenéři.

Ale vraťme se k Vargovi. Ten původně nechtěl do Austrálie ani letět. Kolegové ve světelské věznici, kde zápasník připravuje pro spolupracovníky školení, kondiční cvičení a učí je sebeobraně, anonymně mezi sebou vybrali peníze. Varga tedy jako poděkování, když po přesvědčování peníze přijal, odjel reprezentovat i své kolegy.

Zápasník je specialista na řeckořímský styl, kde je možné zabírat chvaty od pasu nahoru. Volného stylu se účastní pouze na těchto hrách, v něm je možné rukama zabírat i za nohy. Volný čas však věnuje tréninku mladých, mezi nimi i jednomu ze svých dvou synů, který se potatil.