Blasinsky v Jeníkově loňský triumf neobhájil

Golčův Jeníkov - Král je mrtev! Polák Artur Blasinsky loňský triumf v 24. ročníku Běhu městem Jarmily Kratochvílové neobhájil. Na patnáctikilometrové trati skončil letos až třetí. V Golčově Jeníkově nakonec triumfoval Jakub Burghardt před Robertem Štefkem, který závod vyhrál třikrát v letech 1999, 2002 a 2003.

25.3.2008

Při tradičním běžeckém závodě v Golčově Jeníkově nechyběli ani veteránští atleti Jiří Soukup (vlevo) a František Tomášek. Oba na trať vyslala startovním výstřelem legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová.Foto: DENÍK/Josef Němec

„Štefko byl zraněný, přesto to od něj byl parádní výkon,“ řekl Břetislav Oliva, ředitel závodu. Naturalizovaný český vytrvalec nakonec ovládl alespoň kategorii B, kde závodili muži od 40 do 49 let.

Kromě hlavního závodu pořadatelé vypsali i doplňkový běh pro širokou veřejnost. „Překvapila mě vysoká účast,“ nechala se slyšet legenda české atletiky Dana Zátopková.

Zatímco v mužích byla konkurence vysoká, žen na Vysočinu příliš nedorazilo. Celkem závodily jen tři. Celkově zvítězila tradiční favoritka Jana Klimešová, která si v rodném městě světové rekordmanky Kratochvílové připsala už sedmý triumf.

Nejlepší ze zástupců Vysočiny byl František Tichý z Chotěboře, který skončil v kategorii B třetí, celkově pak čtrnáctý. „Většinou jsem se umístil do patnáctého místa, teď se mi to povedlo obhájit, takže jsem rád,“ prozradil v cíli Tichý.

„Počasí je ideální, člověk se při tak chladném počasí moc nezapotí,“ tvrdil před startem jeden ze závodníků Josef Nečas „Nejhorších bylo prvních pět kilometrů, kdy byl těžký terén. Potom už to šlo,“ podotkl havlíčkobrodský atlet Jiří Beránek, celkově devětatřicátý v pořadí.

Neznámý sprejer poničil vagon

Havlíčkův Brod - Policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod pátrají po neznámém pachateli.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.