Brodští florbalisté dokázali, že umí vyhrávat, odnesl to i prvoligový lídr

Havlíčkův Brod - Prvoligové prokletí je to tam. Brodští florbalisté dokázali, že ve druhé nejvyšší soutěži umí vyhrávat. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil dokonce vedoucí celek soutěže Královské Vinohrady. Sokol Erupting Dragons se tak po dvou výhrách konečně odlepil ze samotného dna prvoligové tabulky.

27.11.2008

Brodští florbalisté (v červeném s číslem 8 Lukáš Roztočil, s číslem 4 Petr Štefánek) poprvé v první lize vyhráli, odnesly to první Královské Vinohrady. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

H. BROD – KR. VINOHRADY 5:3
Utkání prvních Královských Vinohrad s posledním Havlíčkovým Brodem měl být jasnou záležitostí favorita. Jenže chyba lávky.
Jako první šli do vedení domácí zásluhou Lišky, jenže o chvíli později Královské Vinohrady vyrovnaly. Ještě do přestávky, ale dostal Coufal brodské hráče znovu do vedení.
Královské Vinohrady sice převzaly v úvodu druhé třetiny iniciativu, ale na gólmana Přibyla v brodské brance si nepřišly, a tak udeřilo na druhé straně. Během jediné minuty odskočili domácí už na 4:1. Třígólové vydání bylo pro brodské hráče nadějné, ale vyhráno zdaleka nebylo.
Ve třetí třetině se snažili favorizovaní hosté s výsledkem ještě něco udělat, v 50. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Poté dostalo utkání rychlý spád a obě mužstva se snažila rozhodnout, skóre se ovšem nezměnilo. Pojistku pro domácí přidal v poslední minutě do prázdné branky Liška.
„Asi jsme soupeře podcenili, ale třeba já jsem ani nevěděl, že jsou poslední,“ poznamenal pro web Královských Vinohrad obránce tohoto týmu Adam Vejrych. „Jelikož hrál poslední s prvním, tak jsme byli v zápase naprosto uvolnění. Věděli jsme, že můžeme jedině získat, a to bylo na hře dobře vidět. Spoléhali jsme hlavně na brejky. Povedlo se nám soupeři utéct na 4:1 a potom bylo vidět u kluků odhodlání a vůle dotáhnout zápas do vítězného konce,“ shrnul utkání trenér brodských florbalistů Petr Polívka.
Branky a nahrávky: 6. Liška (Sýkora), 16. Coufal (Rezek), 32. Čapek (Čermák), 32. Liška (Sýkora), 60. Liška – 7. Voják (Vondra), 44. Dolejš (Veselý), 50. Vondra (Dolejš). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 58. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2. H. Brod: Přibyl – Beránek, Míka, Štefánek, Rezek – Sýkora, Liška, Coufal – Roztočil, Čapek, Čermák.

H. BROD – FBC KLADNO 7:6
Úvod utkání byl ve znamení zmatku v domácí obraně, přesto se jako první dostal do vedení právě Havlíčkův Brod. Ale to možná ještě víc nabudilo soupeře, který se snažil o střelbu především od obránců. Kladenská aktivita v první třetině přinesla své ovoce, když hosté otočili na 1:3.
Do druhé třetiny vstoupili brodští hráči o poznání lépe, dokázali srovnat, přesto ale po prostředním dějství bylo skóre 3:4, protože Kladno využilo jediného zaváhání domácí obrany.
Ve třetí třetině převážil Havlíčkův Brod vedení znovu na svou stranu, nejdříve vyrovnal Čermák, poté otočil skóre Sýkora. To ovšem nebyl zdaleka jediný obrat ve třetí třetině, protože zanedlouho pro změnu otočilo Kladno na 5:6. To ovšem domácí nepoložilo a opět za chvíli se skóre znovu změnilo, tentokrát na 7:6 pro domácí.
„Výhra nás nabudila, takže v týmu byla pohodová nálada, zároveň jsme ale chtěli potvrdit premiérové vítězství. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, jen jsme po několika chybách Kladno pustili do hry, ale naštěstí jsme to dokázali otočit znovu ve svůj prospěch,“ zhodnotil druhé utkání trenér brodského Sokol Erupting Dragons.
Branky Havlíčkova Brodu: Liška 2, Coufal 2, Čermák 2, Sýkora. Třetiny: 1:3, 2:1, 4:2. Havlíčkův Brod: Přibyl – Beránek, Míka, Štefánek, Rezek – Sýkora, Liška, Coufal – Roztočil, Čapek, Čermák.

Autor: Jan Hammer