Házenkářky Jiskry neuhlídaly kanonýrku Martínkovou

Havlíčkův Brod - Brodské házenkářky mají za sebou další vystoupení v I. lize žen. I když hrály na domácí palubovce, tak v důležitém zápase o střed tabulky prohrály s Mostem. Výborný zápas sehráli ledečtí muži, kteří ve druhé lize sice prohráli první poločas s Loko České Budějovice, nicméně ve druhém dějství nepříznivý vývoj zcela otočili a vyhráli o pět branek.

17.3.2009

Brodští házenkáři (v tmavém) sehráli utkání v Bělé pod Bezdězem. Na domácí však hráči Jiskry nevyzráli a prohráli o šestnáct branek. Foto: DENÍK/Josef Němec

I. liga žen

H. BROD - MOST 22:26
První poločas se vyvíjel pro domácí házenkářky velice slibně. Hned v úvodních sekundách zápasu daly gól a po parádním sólu Kafkové po deseti minutách již vedly 5:2. Potom přišlo tradiční hluché místo, bojovně naladěné Severočešky srovnaly na 10:10. Následující trhák Krejcarové a branka Kafkové znamenaly, že do kabin šla Jiskra přece jenom s dvougólovým náskokem.

Po přestávce bylo po deseti minutách ještě veseleji. To Kopicová posunula skóre až na 16:13 a v tu chvíli asi nikdo nemyslel, že Jiskra odejde nakonec poražena. Most však třikrát za sebou využil výhodu početní převahy, otočil na 16:17. Střelecky řádila vytáhlá kanonýrka Martínková, která je v barvách Jindřichova Hradce druhou nejlepší střelkyní extraligy.

Ještě čtvrt hodinky před koncem to bylo 18:18, ale to již oslabenému kolektivu Jiskry začaly docházet síly. Navíc obrana Mostu byla neprostupná a pokud se brodské házenkářky ke střelbě přece jen dostaly, odvrátilo se od nich štěstí zády, čtyřikrát totiž trefily břevno nebo tyč. Ze šoku se již nevzpamatovaly a Severočešky v poklidu dotáhly utkání do vítězného konce.

„Když chybí pro zranění čtyři stabilní spojky, těžko lze sahat po úspěchu. I přes prohru nemůžu tým zatratit, holky odvedly, co bylo v jejich silách. Kanonýrku Martínkovou nešlo udržet, střely „přes zeď“ při devítkách byly nechytatelné,“ smutně konstatoval kouč brodských prvoligových házenkářek David Kučera.

Branky Havlíčkova Brodu: Kafková 7, Krejcarová 5, Šrámková 3, Kopicová a Kolesová 2, Herzánová, Pešková a Vrbková. Rozhodčí: Větrovský, Průcha. Vyloučení: 4:2. Využití: 3:1. Sedmičky: 4/4 - 3/1. Diváci: 120. Poločas: 14:12. Havlíčkův Brod: Ulrichová (Brožková) - Kolesová, Krejcarová, Musilová, Šrámková, Kafková, Kopicová, Pecková, Stejskalová, Herzánová, Pešková, Vrbková.

II.liga žen

LEDEČ – Č. BUDĚJOVICE 14:32
Sestava a branky Ledče: Urbanová, Radová – Andělová (7), Veselská (2), Smutná (4), Sťastná (1), Fialová. Poločas: 8:23.

II. liga mužů

BĚLÁ P. B. – H. BROD 35:19
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Dočkal, Jasčeg – Sláma (6), Slavík (3), Dvořák (2), Ondráček (1), Vondra (3), Dymáček (2), Zich (1), Hyrš (2), Fišer. Poločas: 18:8.

LEDEČ – Č. BUDĚJOVICE 28:23
Sestava a branky Ledče: Morávek, M. Jeřábek – Z. Jeřábek (6), Roul, Rýdl (4), Veselka, Křikava, Vránek (3), Wurm (3), Semenec (4), Böhm (6), Štefáček (2). Poločas: 9:13.

I. liga st. dorostenek
H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 29:30

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Křenková, Vopálková – Kutlvašrová (10), Vrbková (5), Brožová (1), Hornová, Slavětínská, Stejskalová (2), Toulová (1), Špásová (2), Capouchová (3), Boouchnerová (2), Pelikánová (3). Poločas: 18:8.

I. liga ml. dorostenek
H. BROD – MOST 32:18

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Jarošová, Mihálková – Beránková (7), Součková (3), Kutlvašrová (4), Capouchová (6), Pincová (3), V. Dubnová (2), Brožová (2), M. Dubnová (2), Pelikánová (2), Bouchnerová (1), Slavětínská, Hornová. Poločas: 17:7.

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Neprůstřelný je na podzim v krajském přeboru po třech kolech chotěbořský gólman Tomáš Dobrovolný (na snímku), který nepustil míč za svá záda 270 minut. Naposledy to bylo ve Speřicích, kde se s týmem radoval z výhry 1:0.

Soural: Nemá cenu dělat velké závěry, nyní je to o momentálním pocitu