Baráž o extraligu
OAaHŠ H. BROD – PŘEROV 0:3 a 2:3

V úvodním utkání byly hostující hráčky od začátku lepší na servisu a hlavně na smeči, kde vládla reprezentantka Gambová s Kořínkovou. Domácím hráčkám dělal největší potíže příjem, uspokojivý výkon odvedla jen L. Brunerová na smeči, nedařilo se ale nahrávačkám Najbrtové s Kohoutovou. Jiskra držela krok vždy jenom do poloviny setu, koncovky zvládly lépe přerovské hráčky.

V odpolední odvetě se karta přece jenom trochu obrátila. Hostům již chyběla reprezentantka Gambová. Domácí kadetky se zbavily počáteční nervozity, přidaly na bojovnosti, zlepšily příjem a postaraly se tím o dramatický zápas.

Po prohraném úvodním setu se Jiskra zvedla. Počáteční náskok soupeře ve druhém setu zlikvidovala a v koncovce proměnila druhý setbol. Třetí set pro sebe opět získal Přerov, čtvrtá sada byla velkou bitvou. Přerov stačil ještě z 23:20 srovnat na 23:23, hned první setbol Jiskry ale odvrátit nestačil.
Ve zkrácené hře se až za stavu 10:10 podařilo přerovským hráčkám odskočit a dotáhnout utkání do vítězného konce. „Zkušený soupeř byl jasně lepší na servisu a v rychlém útoku. Moje svěřenkyně po nervózním prvním zápase odvedly to, na co momentálně mají. V utkáních však získaly cenné zkušenosti,“ prohlásil po zápasech trenér brodských kadetek Kamil Smejkal.

Sety: -17, -20, -21, v odvetě: -17, 24, -19, 23, -11. Havlíčkův Brod: Kohoutová, Brečková, L. Brunerová, Chadimová, T. Brunerová, Najbrtová, Laláková, Pešková, Šimonová, Báčová, Císařová.

O víkendu jede Jiskra k odvetě do Přerova, domácím stačí k postupu do dalšího kola vyhrát jeden zápas, a proto jsou vysokým favoritem.