FOTOGALERIE: Basketbalovým žákům nestačilo ani sedmaosmdesát bodů na vítězství

Havlíčkův Brod - Téměř všechny basketbalové celky Havlíčkova Brodu zakončily sezonu. V závěrečných bojích se jim ale příliš nedařilo. Prapor Jiskry zvedly alespoň jednou ženy, které dokázaly vyhrát v Ústí nad Orlicí. Po vítězství sahaly i v Týništi. Zápas skončil v normální hrací době 86:86, v prodloužení se pak vyfaulovaly dvě brodské hráčky a Jiskra musela dohrávat ve třech, takže výsledek 104:89 už nikoho nepřekvapil.

8.4.2009

Basketbaloví žáci U 14 Havlíčkova Brodu hrající pod hlavičkou BC Vysočina (s míčem Pavel Koumar) sehráli poslední dvě ligová utkání v letošní sezoně. S nejvyšší žákovskou soutěží se rozloučili dvěma porážkami se Snakes Ostrava a NH Ostrava.Foto: Libor Blažek

Ligoví žáci Havlíčkova Brodu hrající pod hlavičkou BC Vysočina dvakrát podlehli ostravským týmům Snakes a NH Ostrava. Neuspěly ani starší minižákyně, které ve dvojzápase dvakrát vysoko prohrály se SŠB Pardubice.

Východočeská liga žen
ÚSTÍ N. O. – H. BROD 51:96

Brodské hráčky si bez problémů došly pro vítězství. V týmu Jiskry zazářila především trojice Bartáková, Martina Sedláčková a Pertlová.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Bartáková 32, Mart. Sedláčková 26 (4x3), Pertlová 22, Drinková 9, Mon. Sedláčková 5 (1x3), Karlíková 2.

TÝNIŠTĚ N. O. – H. BROD 104:89 P
Dramatický duel dokráčel až do prodloužení, když po čtyřiceti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 86:86. Brodský tým přijel do Týniště jen v pěti, a když se dvě hráčky vyfaulovaly, musela Jiskra dohrát nastavení jen ve třech. O vítězství domácího celku tak nebylo pochyb.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Bartáková 28 (1x3), Mart. Sedláčková 28 (2x3), Pertlová 18, Karlíková 11, Mon. Sedláčková 5 (1x3).

BC VYSOČINA – SNAKES OSTRAVA 51:122

Jen první čtvrtinu dokázal oslabený brodský celek vzdorovat kompaktnímu družstvu hostí. Ve zbytku zápasu už to byla jednoznačná záležitost pro Snakes Ostrava.
„Soupeři jsme situaci ulehčili i tím, že jsme ztráceli velké množství míčů při chybné rozehrávce. Soupeř toho využíval k sólovým únikům,“ zhodnotil zápas trenér BC Vysočina Pavel Duben.
Sestava a body BC Vysočina: Jagoš 21, Spilka 10, Novák 8, Duben 6, Jak. Coufal 2, Koumar 2, Jan Coufal 2, Motyčka.

BC VYSOČINA – NH OSTRAVA 87:132
V utkání na obou stranách dominoval útok nad obranou. Ještě ve třetí minutě třetí části dokázal domácí celek utkání trochu zdramatizovat, když stáhl vedení NH Ostrava na třináct bodů. Po time-outu hostů však ostravský celek opět odskočil. Navíc v dresu NH zářil Šubert, který sám vstřelil 51 bodů.
„Obrana byla naší nejslabší činností. Je to škoda, protože v útočné fázi se nám dařilo soupeře poměrně přehrávat,“ prohlásil kouč BC Vysočina.
Sestava a body BC Vysočina: Jagoš 26, Šoukal 22, Spilka 18, Novák 10, Seidler 7 (1x3), Duben 4, Koumar, Jak. Coufal, Jan Coufal, Motyčka.

H. BROD – SŠB PARDUBICE 23:107

První zápas brodským minižákyním od začátku nevycházel. Soupeřky se rychle dostaly do pohodlného náskoku, který do konce utkání kontrolovaly.
„V tomto utkání nám chyběla rychlost, bojovnost a větší agresivita,“ řekl po utkání trenér Havlíčkova Brodu Tomáš Dolejší.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Tučková 12, Staníčková 4, M. Kučerová 2, Fikarová 2, Zadinová 2, Krajcigrová 1, L. Kučerová, Čtvrtečková, Poláková, Točíková, Bláhová, Drinková, Tesařová, Burdová, Říhová.

H. BROD – SŠB PARDUBICE 29:91
Vstup do druhého utkání byl pro hráčky Jiskry jako z pohádky. Téměř celou čtvrtinu vedly, i když ji nakonec prohrály o jediný bod - 14:15. Druhá pětka však nedokázala navázat na výkon ten první a SŠB si opět vytvořilo náskok.
„Líbila se mi zarputilost první pětky, která bojovala a chtěla získat každý míč,“ všiml si Dolejší.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Tučková 6, Točíková 6, Krajcigrová 6, M. Kučerová 4, L. Kučerová 2, Tesařová 2, Burdová 2, Čtvrtečková, Poláková, Staníčková, Bláhová, Drinková, Fikarová, Zadinová, Říhová.

1. Hr. Králové A 24 24 0 2400:452 48
2. Jablonec 24 20 4 1660:666 44
3. Hr. Králové B 24 14 10 1200:1047 38
4. Studánka 24 12 12 1374:1043 36
5. SŠB A 24 8 16 990:1278 32
6. N. Paka 24 6 18 819:1380 30
7. H. BROD 24 0 24 267:2844 24