Házenkáři Jiskry i Kovofiniše na domácím hřišti nezaváhali

Havlíčkův Brod - Do vzdálené Poruby odjely házenkářky brodské Jiskry pouze s dvanácti hráčkami, pro zranění chyběla Musilová a také Kolesová.

13.10.2009

Jan Šubrt (v zeleném) se podílel na vítězství Ledče nad Loko Plzeň čtyřmi brankami. Foto: Petr Šetek

Brodský tým předvedl solidní výkon a byl jednomu z favoritů soutěže více než vyrovnaným soupeřem.

I. liga žen
PORUBA – H. BROD 23:19

Ve vyrovnaném zápase rozhodovaly technické chyby, po kterých domácí hráčky z rychlých protiútoků dokázaly trestat. „Nevyšly nám začátky obou poločasů, za čtvthodinku jsme prohrávaly 4:9 a hned po přestávce třemi rychlými góly utekla Poruba až na 17:10 a tento náskok zkušené domácí hráčky již uhlídaly,“ krčil rameny brodský kouč Jan Matějů.
Jiskra se však ani za tak nepříznivého stavu nevzdala a tři minuty před koncem dokázala dotáhnout až na 21:19. Potom však přišlo vyloučení brodské hráčky a šťastnější domácí házenkářky v samém závěru výhru potvrdily. „Nemohu holkám nic vyčítat, snad těch technických chyb bylo zbytečně mnoho. Výborně chytala Ulrichová, v obranné činnosti odvedla nejvíce práce zkušená Pecková, v útoku byla nebezpečná rychlá Šrámková,“ dodal ještě šéf brodské střídačky.
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Ulrichová, Zimová – Pechová, Herzánová 3, Krejcarová 1, Pecková 1, Pešková 2, Kafková 4, Burdová 3, Vrbková 2, Šrámková 3, Stejskalová 1. Poločas: 14:9.

II. liga mužů
H. BROD – TIŠNOV 31:29

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Dočkal, Petr Fišer – Menšík, Sláma 12, Vondra 2, Kulička 7, M. Drozd 4, Hyrš, Kovařík, 2, Baum, Dymáček 3, Pavel Fišer, P. Laštovička 1, L. Laštovička. Poločas: 18:14.

LEDEČ – LOKO PLZEŇ 27:24
V Ledči se hrálo velmi vyrovnané utkání, ani jeden z týmů se nedostal v průběhu zápasu do výraznějšího vedení. Domácí Kovofiniš o svém vítězství rozhodl až tři minuty před koncem, kdy si dokázal vypracovat náskok, který až do konce střetnutí udržel.
Sestava a branky Ledče: Morávek, Zahradník – Křikava 1, Wurm 4, Šubrt 4, Štefáček 1, Vrběcký 15, Kotrč 2, Rýdl, Drápela, Roul, Veselka. Poločas: 15:13.

I. liga st. dorostenek
PORUBA – H. BROD 33:16

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Křenková – Pelikánová 2, Štěchová, Špásová 2, Brožová 9, Slavětínská 3, Pincová, Toulová, Hornová. Poločas: 16:7.

I. liga ml. dorostenek
PÍSEK – H. BROD 32:25

„Podprůměrný výkon v prvním poločase nás stál šanci bojovat v tomto utkání o body. Je to škoda, protože druhou polovinu jsme odehrály nerozhodně,“ komentovala zápas tisková mluvčí brodské házené Martina Kubalová.
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: G. Jarošová, K. Klempířová – Pelikánová, Culková, Kotanová 1, Brožová 1, V. Dubnová 6, M. Dubnová, Capouchová 4, Kutlvašrová 6, Součková 6, Kubátová 1. Poločas: 17:10.