Na konto si nakonec připsali jeden bod, když remizovali s Jistebníkem B. Minimálně po remíze ale sahali už v zápase v Havířově, v oslabené sestavě ale Pramen na body nakonec nedosáhl.

II. liga
HAVÍŘOV – H. BROD 7:5

Pramen v úvodu odolával tlaku domácího celku. Ale byli to právě hosté, kteří otevřeli skóre. Bdžoch napřáhl z deseti metrů a míč skončil v síti – 0:1. Havířov tlačil i nadále, nakonec se mu podařilo srovnat, ale ve 12. minutě upravil hlavou Bdžoch na 1:2. Jenže už po třiceti vteřinách bylo skóre znovu 2:2. V 18. minutě dostal Pramen znovu do vedení 2:3, v závěru Chmelík dostal hosty dokonce do dvougólového trháku.

Ve druhé části mohl Pramen svůj náskok navýšit, šance však promrhal. Domácí ještě zvýšili tlak a nutili hosty k chybám. Onderek poté snížil. Ve 34. minutě se domácí radovali z vyrovnání po gólu Stachela. Havířov se dostal poprvé do vedení o minutku později střelou J. Michalíka – 5:4. Bdžoch ale završil hattrick a srovnal. Jenže pouhých třiadvacet vteřin před koncem Onderek vstřelil rozhodující branku. Domácí vítězství pojistili osm vteřin před koncem střelou do prázdné branky.

„Nastoupili jsme bez potrestaných Kopeckého s Michalem Marešem II., navíc na sever Moravy neodcestovali ani Tůma s Petrem Marešem,“ upozornil vedoucí brodského týmu František Milichovský. „V první poločase jsme hráli výborně, v něm se střelecky zaskvěl Jano Bdžoch. Druhý poločas byl velký boj, který se rozhodl až v poslední minutě. Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili,“ dodal Milichovský.

Góly: Stachel 2, Onderek 2, Maleňák, J. Michalík, Pastuch – Bdžoch 3, Šnobl, Chmelík. Rozhodčí: Sebök, Molík. ŽK: 1:0. Poločas: 2:4. Havlíčkův Brod: Meloun – Klimeš, Stojan, Šnobl, M. Mareš, Chmelík, Kaplan, Bdžoch.

JISTEBNÍK B – H. BROD 2:2
Domácí začali zhurta, už v 1. minutě nastřelili tyč. Nicméně ani Pramen nezůstával pozadu. Skóre otevřel v 11. minutě Klimeš, kterého uvolnil Bdžoch – 0:1. Jistebník se dočkal vyrovnání v 15. minutě, kdy Slavík bombou po rohovém kopu rozvlnil síťku. Závěr poločasu sice patřil Pramenu, skóre se ale neměnilo.

Druhý poločas začal šancemi Pramenu, ale branku vstřelil domácí Opálka – 2:1. Domácí se postupem času zatahovali do obrany a spoléhali na brejky. V 38. minutě se už chystal Pramen k power play. Michal Mareš se odhodlal k sólu, obešel tři hráče a zavěsil – 2:2. V samém závěru měly oba týmy ještě šance, ale skóre se už neměnilo.

„Sehráli jsme zajímavý zápas s mnoha neproměněnými gólovkami na obou stranách. Nakonec bylo vidět, že obě mužstva jsou s remízou spokojená,“ zhodnotil Milichovský.

Góly: Slavík, Opálka – Klimeš, M. Mareš. Rozhodčí: Sebök, Molík. Bez ŽK. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Meloun – Klimeš, Stojan, Šnobl, M. Mareš, Chmelík, Kaplan, Bdžoch.

Druholigový havlíčkobrodský Pramen čeká další důležitý zápas v sobotu. Na domácí palubovce přivítá od 20 hodin Kunčice. „Hosté se jako nováček pohybují v horní polovině tabulky. Proti nám budou mít určitě motivaci, budou chtít odčinit potupnou porážku, kterou jsme jim uštědřili na jejich půdě,“ předesílá vedoucí mužstva Pramenu.