Domácí v utkání hraném na palubovce v Havlíčkově Brodě dlouho vedli, minutu před koncem však nechali soupeře srovnat a třicet vteřin před závěrečnou sirénou dali hosté dokonce vítěznou branku. Boca tak v tabulce zůstává na šestém místě.

Futsal: Druhá liga – východ

BOCA CHOTĚBOŘ – HAVÍŘOV 4:5
Začátek zápasu byl oboustranně opatrný. Hosté přijeli pouze se šesti lidmi do pole, a tak se nikam nehnali, spoléhali na defenzívu a brejky. Jeden z nich jim málem vyšel v sedmé minutě, brankář Benc však vytáhl první ze svých výborných zákroků.

Do vedení však šli jako první domácí. V 10. minutě byl v pokutovém území sražen Odvářka a sám nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1:0. Boca držela míč častěji na kopačkách, do šancí se ale dostávala těžko. Hosté hrozili nebezpečnými kontry a Benc se musel znovu ohánět. Při dalším útoku však hosté propadli, Chotěbořští šli do přečíslení a Doležal se střelou pod víko nemýlil.

Druhý poločas začali lépe hosté a prvních pět minut se hrálo jenom před brankou Bocy. Benc se sice překonával, tlak Havířova ovšem i nadále rostl a výsledkem byl v 22. minutě gól na 2:1, když se krásnou střelou na vzdálenější tyč dokázal poprvé v zápase prosadit nejlepší hráč hostí Večeřa. Domácí kontrovali v 25. minutě, když se po přihrávce Novotného prosadil Provazník - 3:1.

V další šanci bohužel Vítek nedokázal usměrnit míč do opuštěné klece. Podobně dopadl o chvíli později, kdy ho brankář hostí vytěsnil mimo střeleckou pozici.

Ve 32. minutě se radoval podruhé Havířov. Přímý kop Michalíka si nešťastně do brány srazil Doležal. O minutu později hosté ovšem zapomněli na Dušana Čapka, který po rychle rozehraném autu opět zvýšil na dvougólový rozdíl - 4:2. Neuplynula však ani minuta a po střetu Bence a Večeři odpískal rozhodčí pokutový kop a sám Večeřa se radoval podruhé – 4:3. Do konce zápasu zbývalo sedm minut, trenér domácích Jakeš si vybral oddechový čas a Provazník poté z přímého kopu trefil tyč, to však bylo ze strany domácích vše.

Dvě minuty před koncem začali hosté hrát power - play a zápas směřoval do finále. Minutu před koncem vypálil Michalík, jeho projektil se otřel o záda jednoho z domácích hráčů a bylo srovnáno. Ani to však hostům nestačilo. Třicet vteřin před koncem obrali ve středu hřiště o míč nedůrazní domácí a Večeřa se opět dostal do své oblíbené střelecké pozice, ze které se ani tentokráte nemýlil - 4:5.

„Velmi mě to mrzí, závěr jsme nezvládli hlavně psychicky a při soupeřově power – play jsme byli zalezlí a nedokázali jsme dobře vystřídat. Výsledek je nepříjemný, dobrý výkon podal pouze brankář Benc,“ smutnil trenér Bocy Martin Jakeš.

Branky: Odvářka, Provazník, Doležal, D. Čapek. Sestava: Benc – Vítek, Hromádka, M.Čapek, Moravec – Doležal, D.Čapek, Odvářka, Provazník, Novotný.

V dalším kole pojede Boca bojovat o body na palubovku vedoucích Kunčic. „Opět nebudeme kompletní, ale pokusíme se lídra překvapit,“ prohlásil bojovně Jakeš. Utkání je na programu v sobotu 11. prosince od 19 hodin."