Pramen sahal v Brně po výhře

Brno/Havlíčkův Brod – Skóre bylo v průběhu dalšího divizního zápasu Pramenu Havlíčkův Brod jak na houpačce, nikdo nevedl o víc jak jednu branku.

10.1.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Půl minuty před koncem strhl vedení na stranu Pramenu Kaplan, ale ani to na výhru nestačilo.

Bosonohy Brno - Pramen 4:4 (2:1)

Domácí nastoupili pouze s šesti hráči do pole a začátek utkání byl vyrovnaný. V 9.minutě domácí exligista Patrik Holomek prostřelil vše, co bylo v cestě 1 : 0, ale hned minutu nato, po samostatné akci Kaplan vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav hosté udrželi pouze dvě minuty, domácí z dvanácti metrů přízemní střelou prostřelili obranu Pramenu a červenat se museli Klimeš s brankářem Melounem. V 17.minutě po spolupráci Dolejší - Klimeš, druhý jmenovaný nastřelil tyč a o chvíli později si role vyměnili, tentokrát nastřelil tyč brněnské branky Dolejší.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním obrátit stav utkání ve svůj prospěch. Měli více ze hry i více šancí, ale vyrovnat se jim podařilo až v 27.minutě, kdy po ukázkové akci Kubáta vyrovnal Kaplan na 2:2. Poté domácí po nedůsledném bránění hostů opět ze závaru šli do vedení, ale po další krásné individuální akci Moučky vyrovnal na 3:3 hostující Klimeš. Závěr utkání však nabídl obrovské drama.

Devětadvacet vteřin před koncem utkání Kaplan z pokutového kopu, poslal hosty poprvé do vedení – 3:4 a už se zdálo, že si Pramen odveze z Brna všechny tři body. Hosté se však opět stoprocentně nekoncentrovali na závěr utkání a Brněnští, opět ze skrumáže, vyrovnali sedmnáct vteřin před koncem na 4:4.

„K utkání mohu dodat, že utkání mohlo skončit vzhledem k neproměněným šancím tak 15:10 ve prospěch Pramenu. Naší bolestí opět bylo neproměňování šancí a na téměř všech hráčích byla znát vánoční přestávka. Škoda, že nemohl hrát Chmelík. Za dané situace je dělba bodů ziskem pro domácí a ztrátou pro Pramen,“ uvedl předseda klubu Pavel Kubát.

Za týden hostí Pramen v Ledči na Sázavou Žabinské Vlky, prvého ze dvou soupeřů (druhým je K5 Brno), kteří jej jako jediní porazili.

Branky: Holomek 3, Havlík – Kaplan 3, Klimeš. Sestava Pramenu: Meloun – Klimeš, Stojan, Dolejší, Moučka, Šimon, Kubát, Kaplan, Zezulák.