Házenkářky prohrály o branku

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská sportovní hala patřila od sobotního rána házené.

28.2.2011

Podle trenéra Kučery nedokázaly hráčky proti Olomouci přenést taktiku na palubovku.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

V prvních třech zápasech se představily ženské složky, poslední slovo měli v podvečer muži.

I. LIGA ŽEN
H.BROD - OLOMOUC 30:31

Po první čtvrthodince byl stav 5:5, domácí házenkářky měly sice mírně navrch, ale špatně seřízenou mušku. Potom dělovka Vrbkové přivedla Jiskru prvně do vedení, stejná hráčka však o chvíli později neproměnila sólo nájezd. Až v 18.minutě se prvně trefila kanonýrka Burdová, vedení 7:6 však Hanačky v rozmezí tří minut otočily na 10:12. Olomoucké hráčky byly pohyblivější,přidaly na důrazu, zejména jejich nejlepší hráčka nebyla k udržení, sázela jeden gól za druhým. Tři minuty před poločasem však Vrbková srovnala na 12:12, do kabin šly Broďačky s jednobrankovým vedením 14:13.

Začátek druhého poločasu házenkářkám nevyšel. Chybovaly v zakončení, zbytečně ztrácely míče nepřesnou střelbou, a to byla voda na mlýn soupeře, Moravanky utekly až na 19:23, dařily se jim rychlé protiútoky - co střela, to branka. Jiskra zvedla hlavu až čtyři minuty před koncem, dvakrát se trefila Pechová, jednou Burdová a na tabuli najednou svítil stav 29:30. Poslední dvě minuty byly doslova hektické, tlak domácích sílil, štěstí se však přiklánělo na stranu Moravanek. V samém závěru zazdila tutovku jinak průbojná Vrbková a aby kopec smůly byl dovršen, v posledních sekundách Burdová bombou málem přerazila břevno - smutný konec 30:31. „Nevyužívali jsme vyložené příležitosti a holky se potom na každý gól hodně nadřely, Hanačkám naopak vycházely rychlé, střelecky úspěšné kontry. Mrzí mě, že to, co si řekneme na lavičce, nedokážou děvčata přenést na palubovku. Hrajeme lépe venku, ve vlastním prostředí jsou hráčky zbytečně nervózní,“ postěžoval si trenér David Kučera.

Branky: Burdová 6, Kolesová, Vrbková 5, Pechová 4, Kopicová 3, Kafková, Herzánová 2, Špásová, Musilová, Peškov 1, za hosty nejvíce Kosová 10, Koppová 7, Hymrová 5. Rozhodčí: Průcha, Štrébl. Vyloučení: 4:3. Využití:0:1. Sedmičky: 1/1 - 1/1. Diváci: 85. Poločas: 14:13. Havlíčkův Brod: Ulrichová, Zimová - Kolesová, Burdová, Kopicová, Pechová, Pešková, Herzánová, Špásová, Slavětínská, Musilová, Vrbková, Štěchová.

I.LIGA ST. DOROSTENEK
H. BROD - OLOMOUC 34:33
Utkání o první místo v prvoligové tabulce bylo bojem na ostří nože. Oboustranně se hrála kvalitní házená, Broďačky začaly bojovně a postupně vedly 4:1, 6:2, 10:5 až 13:9 a tříbrankový nákok si udržely až do poločasu.
Do druhého poločasu opět lépe vstoupila děvčata z Vysočiny, čtvrt hodiny před koncem si vytvořila náskok 28:23, za toho stavu Capouchová trefila tyč, několikát podržela gólmanka Křenková. Drama vrcholilo, dvě minuty před koncem byl stav 31:32 v poslední sekundě Hanačky faulovaly.
Na sedmičku šla Capouchová a dokázala, že má železné nervy. Dovolila si totiž pěknou „kulišárnu“, když střelou a la padající list přelobovala brankářku a rozjásala i patřičně pobavila diváky na kon ečných 34:33.
Výhra Jiskry je však zasloužená, podílel se na ní celý kolektiv, střelecky kralovala dračice Kutlvašrová, která nadělila olomoucké gólmance 13 branek.
Sestava Havlíčkova Brodu a branky: Janíčková, Křenková - Kutlvašrová 13, Brožová 4, Honzárková, Slavětínská 2, Špásová 3Toulová 1, Capouchová 4, Kubátová 4, Hornová, M. Dubnová, V. Dubnová 2, Součková 2. Poločas: 19:16.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD – J. HRADEC 34:18

I průměrný výkon stačil na hladkou výhru nad posledním oddílem tabulky.
Sestava a branky: Janíčková, Kubátová - Kubalová 5, Culková 1, Brožová 3, Kotenová 2, Jůzlová 8, Korostelová, Nepovímová, V. Dubnová, M. Dubnová 1, Burdová 1, Pelikánová 8. Poločas: 18:8.

II. LIGA MUŽI
H. BROD – KUŘIM 29:25

Sestava a branky: Petr Fišer, Dočkal – Slavík 8, Sláma 5, Laštovička 4, Kulička 4, Rezek 4, Šimánek 2, Menšík 1, Matějů 1, Drozd, Kovařík, Pavel Fišer, Vondrák.

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.