Házenkářkám se nedařilo

Havlíčkův Brod – Ani v dalším prvoligovém kole nebyly házenkářky brodské Jiskry úspěšné a body si z města piva nepřivezly.

8.3.2011

Černý víkend má za sebou oddíl házené TJ Jiskry. Házenkářky propadly v Plzni a házenkáři prohráli v Sokolnici. Čest zachraňovaly žákyně v ledečské hale, kde prohrály pouze s Olomoucí.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

S prázdnou se vrátili i druholigoví muži ze Sokolnic, a tak hojivou náplastí byla jen výhra prvoligových starších dorostenek i úspěšné výsledky děvčat v lize starších žákyň.

I. LIGA ŽEN
HC PLZEŇ – H. BROD 29:22
Opět následkem nedůrazu v zakončování, špatné střelby a technických chyb dovolila Jiskra domácím jít bez problémů do slibného vedení, které si již Západočešky v poklidu uhlídaly.
Po přestávce se házenkářky z Vysočiny sice zlepšily, přidaly i na bojovnosti, na zvrat v zápase to však nestačilo. „ Plzeň nás předčila v rychlosti, zejména pak střelbou z křídel, která děvčata v prvním poločase nedokázala pokrýt,“ postřehla vedoucí družstva Martina Kubalová. Na Jiskru čeká již v sobotu doma střetnutí s Porubou a další klopýtnutí by již bylo hodně nepříjemné.
Sestava a branky: Ulrichová, Zimová – Slavětínská 1, Kreajcarová 1, Capouchová 3, Burdová 3, Pešková 1, Kubátová 2, Kolesová 3, Brožová 4, Pechová 1, Špásová 1, Kafková 1, Vrbková 1. Poločas: 18:10.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
PLZEŇ – H. BROD 20:30

Sestava a branky: Jarošová, Křenková – Slavětínská 3, Honzárková 3, Capouchová, M. Dubnov á 2, Součková 1, Hornová, Špásová 9, Kutlvašrová 5, Brožová 3, M. Kubátová 3, Kotanová 1, Korostelová. Poločas: 11:14.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
PLZEŇ – H. BROD 30:28

Sestava a branky: Janíčková, Klempířová - Satrapová 5, Kubalová, : Burdová, K. Brožová 5, Kotanová, Jůzlová 9, Nepovímová 3, Korosteleová, Kokešová, M. Dubnová 4, Velíšková. Poločas: 17:15.

II. LIGA MUŽI
SOKOLNICE – H. BROD 29:23

Sestava a branky: Dočkal, Petr Fišer – Slavík 4, Laštovička 4, Menšík 3, Kulička 6, M. Drozd 1, Zich 2, Hyrš, Vondrák, Matějů 3, Kovařík.

STRAKONICE – LEDEČ 39:35
Sestava a branky: Štefáček 2, J. Wurm, Červený 4, Vrběcký 12, Jeřábek 3, Šubrt 13, Morávek, Brázda 1.

LIGA ST. ŽÁKYŇ
Hraje se turnajovým způsobem. Výsledky brodské Jiskry: Olomouc 12:19, Písek B 21:12, Kobylisy II. 18:15, Karviná 24:8, L. Liberec 24:18.