II. FUTSALOVÁ LIGA
CHOTĚBOŘ – KADAŇ 6:4

Hosté přijeli do Brodu k důležitému záchranářskému zápasu a Boca si toho byla dobře vědoma, o co Kadani v zápase jde. Nervozitu kadaňských hráčů využila znamenitě a již v šesté minutě vedla po gólech Odvářky 2:0.

Potom se probudili i hosté, ale Pavlica na gólmana Pátka nevyzrál. Nedáš-dostaneš, platilo i tentokrát, Pavlica se stal smolařem okamžiku, kdy po neproměněné šanci sám chyboval před vlastním gólmanem a Novotný měl snadnou pozici zvýšit na rozdíl tří gólů.

Betis Kadaň po čtvrtém gólu přidala na aktivitě, ale chotěbořský gólman byl stále k nepřekonání. Dvě minuty před poločasem se ke slovu dostala zase Boca, když Kratochvíl počtvrté překonal Soukupa. Jenže závěr patřil Betisu, kteří našli recept na výborně chytajícího Pátka a dvěma góly ho před odchodem do kabin překonali.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Kadaň, ale z gólu se radovala Chotěboř. Ve 24. minutě potrestal ztrátu míče Somerauer a upravil na 5:2. Oba týmy přítomné diváky futsalem bavily, hrálo se nahoru dolů s mnoha souboji. A tak nebylo překvapením, že obě mužstva měla v polovině druhého poločasu po pěti akumulovaných faulech. Jako první měli výhodu desetimetrového kopu hosté.

Ve 33. minutě se k jeho zahrání postavil kapitán Škůrek a nemýlil se. Stejnou výhodu měla i Boca, ale na první pokus neuspěla a úspěšný byl až Somerauer, který se trefil přesně k tyči.

Tentýž hráč se nechal vzápětí vyloučit a nabídl Betisu přesilovku. Tu zásluhou Pavlici hosté využili a snížili na rozdíl dvou gólů.

Závěr tak byl hodně hektický. Nejprve opět Pavlica neproměnil samostatný únik a kadaňský kapitán Škůrek neproměnil další desetimetrový kop. Tři body si tak vybojovala domácí Boca Chotěboř, která může děkovat dobře chytajícímu Pátkovi.

Góly: Odvářka 2, Somerauer 2, Novotný, Kratochvíl – Mezera, Novák, Škůrek, Pavlica. Fauly: 12:10, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (Somerauer). Poločas: 4:2. Chotěboř: Pátek – Hromádka, Odvářka, Kratochvíl, Michal Čapek, Somerauer, Provazník, Novotný, Doležal, Dušan Čapek.