Házenkářky brodské Jiskry prohrály v odvetě na palubovce Zlína

Havlíčkův Brod, Zlín – Po dlouhé přestávce se o třetím únorovém víkendu rozjely vrcholné soutěže házené.

23.2.2012

Začátek utkání nechytly brodské házenkářky ve Zlíně, když domácí utekli na 8:2 a rozdíl šesti branek si hlídali, po celý zápas. Nakonec brodská děvčata o branku náskok stáhla. Foto: Libor Blažek

Ženy havlíčkobrodské Jiskry si odbyly jarní premiéru ve Zlíně, kde se domácím podařila odveta za podzimní prohru v brodské sportovní hale 24:26.

I. LIGA ŽEN
ZLÍN – H. BROD 31:26

Vše se prakticky rozhodlo již v první čtvrthodince. Házenkářky z Vysočiny začaly hodně nervózně, dopustily se několika zbytečných technických chyb, což děvčata z města bot nekompromisně z rychlých protiútoků trestala a utekla až na 8:2.
Potom Jiskra přece jenom zpřesnila hru, dotáhla skóre až na rozdíl dvou branek, v závěru poločasu však Jihomoravanky zlepšily střelbu a do kabin odcházeĺy se čtyřbrankovým náskokem.
Po změně stran již Jiskra držela se soupeřem krok a vzdor zlepšené hře nedokázala brodská děvčata smazat manko z prvního poločasu. V prvoligové tabulce Jiskra s 8 body je na osmém místě.
Sestava a branky: Zimová, Křenková – Lorencová 2, Honzárková 2, Burdová 7, Vrbková 5, Špásová 1, Továrková 1, Herzánová 2, E. Brožová 7, V. Pelikánová, Pechová, M.Dubnová, Kubátová. Poločas: 19:13.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
ZLÍN – H. BROD 31:27

Proti lídru soutěže odvedla brodská děvčata solidní výkon, rozhodlo se až v samém závěru, Jiskra je v tabulce pátá.
Sestava a branky: Jarošová – Satrapová 3, Lorencová 6, V. Pelikánová 2, Honzárková 2, Hornová, Nepovímová, Kutlvašrová 9, K. Brožová 3, Culková, Kotanová, V. Dubnová , Kokešová. Poločas: 14:12.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
ÚSTÍ N.L. – H. BROD 19:21

Výhrou si udržela Jiskra třetí místo, suverénní vedoucí Písek nepoznal dosud hořkost porážky a vede tabulku bez ztráty bodu.
Sestava a branky: Likusová, K. Kubátová – Šrámková 2, P. Nováková 1, N. Burdová 2, Novotná 1, Kociánová 12, J. Brožová 4. K. Nováková, Plesová, Jindrová. Poločas: 12:13.
Po delší pauze se fanoušci házené mohou těšit na vypjaté boje. V sobotu se házenkářky brodské Jiskry představí na palubovce brodské sportovní haly a od 15 hodin budou soupeřem ženy Sokola Kunovice.
V předzápase od 13 hodin se střetnou mladší dorostenky se Sokolem Praha Vršovice, se stejným soupeřem od 17 hodin hrají starší dorostenky.

Alois Svoboda, Martina Kubalová

23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.