Basketbalisté Jiskry jsou po dalších bodech v oblastním přeboru suverénní

Havlíčkův Brod: Basketbalisté Jiskry si připsali další dvě výhry.

23.1.2013

Dvě výhry. Ty si o víkendu v domácím prostředí připsali v oblastním přeboru basketbalisté Jiskry (ve světlém), když porazili rezervu Přelouče a Heřmanův Městec.Foto: Pavel Duben

Broďáci pokračují v takřka suverénním tažení letošním oblastním přeborem. O uplynulém víkendu zdolali rezervu Přelouče 86:56 i Heřmanův Městec 79:48.

OBLASTNÍ PŘEBOR MUŽŮ

H. BROD – PŘELOUČ B 86:56
Úvod sobotního utkání proti přeloučské rezervě se Broďákům příliš nepovedl. Na výsledku to však brzy nebylo znát a už po první čtvrtině reprezentanté havlíčkobrodské Jiskry jistě drželi pětibodové vedení.
Druhé dějství pak střelecky ovládl Tomáš Spilka, jenž si v utkání připsal hned jednadvacet bodů, a nebýt několika zbytečných chyb jeho spoluhráčů, mohlo být poločasové vedení Broďáků daleko výraznější než jedenáct bodů. Brzy po přestávce však reprezentanti havlíčkobrodské Jiskry soupeři definitivně odskočili a utkání snadno dovedli k vysokému třicetibodovému vítězství 86:56.
Sestava a body H. Brodu: T. Spilka 21, Krajcigr 18, Pevný 16, Nepraš 12, Jagoš 6, Novotný 6, Kolesa 3, Hlaváč 2, D. Spilka 2, Brožek. Čtvrtiny: 19:14, 46:35, 66:46.

H. BROD – H. MĚSTEC 79:48
Ani nedělní duel proti Heřmanovu Městci nezačali Broďáci příliš optimisticky. Přes šestibodovou ztrátu po úvodních čtyřech minutách však první periodu zvládli 16:12. Utkání nakonec rozhodla už druhá čtvrtina, v níž brodští basketbalisté soupeře jasně přehráli pod oběma koši, umožnili mu vsítit pouhé čtyři body, zatímco sami jich nastřádali hned třiadvacet. Poločasový téměř třicetibodový náskok Broďáci ve druhém poločase jistě kontrolovali a utkání snadno dovedli k vysokému vítězství 79:48.
Další boj o důležité body do tabulky oblastního přeboru na Broďáky čeká už o nadcházejícím víkendu, kdy se v sobotu 26. ledna představí na palubovce Nového Bydžova.
Sestava a body H. Brodu: T. Spilka 19, Nepraš 15, Hlaváč 14, D. Spilka 14, Pevný 12, Jagoš 3, Novotný 2, Kolesa. Čtvrtiny:  16:12, 39:16, 62:30.

VÝCHODOČESKÁ LIGA ŽEN

SŠB PARDUBICE – H. BROD 67:39
Ženy dokázaly s domácími držet krok jen v první čtvrtině, od druhé již nestačily a nakonec prohrály výrazným rozdílem.
Sestava a body H. Brodu: Tučková 12, Bartáková 9, Havlová 8, Monika Sedláčková 6, Netopilíková 4, Hartmanová, Martina Sedláčková. Čtvrtiny: 18:12, 31:19, 53:22.

ŽÁKOVSKÁ LIGA – DIVIZE B

STARŠÍ ŽÁKYNĚ U15
JIČÍN – H. BROD 69:51
Sestava a body H. Brodu: Kučerová 20, Dubnová 10, Fikarová 10, Růžičková 4, Eisenvortová 3, Krajcigerová 3, Vacková 1, Poláková. Čtvrtiny: 18:13, 29:23, 45:43.

MLADŠÍ ŽÁCI U14
JIČÍN – H. BROD 55:74
Sestava a body H. Brodu: Šulc 32, Jokl 22, Motyčka 8, Juhaňák 4, Nádvorník 4, Nečas 2, Weber 2, Hladík, Kulhánek, Novotný, Petrlík.

SMÍŠENÝ OBLASTNÍ PŘEBOR

ML. MINIŽACTVO U12
PŘELOUČ – H. BROD 56:35
Sestava a body H. Brodu: M. Zvancigerová 14, Vacek 7, Lán 5, Fadrný 3, Nepraš 2, Říhová 2, Petrů 1, N. Zvancigerová, Cakl, Fiedlerová, Kozlíková. Čtvrtiny: 12:7, 14:21, 33:26.

2. ZÁPAS
PŘELOUČ – H. BROD 45:50
Sestava a body H. Brodu: Fadrný 13, M. Zvancigerová 13, Lán 7, Fiedlerová 6, Vacek 5, Nepraš 4, Petrů 2, Cakl, Kozlíková, Říhová, N. Zvancigerová. Čtvrtiny: 15:14, 27:23, 35:30.