Házenkářky Jiskry přivezly z Poruby první prvoligové body

Havlíčkův Brod – O úspěšném víkendu mohou hovořit oddíly házené havlíčkobrodské Jiskry, třikrát byly vítězné, jenom starší dorostenky zůstaly na štítě.

23.10.2014

Brodské házenkářky na třetí pokus vyhrály na palubovce soupeře. Úspěšnou štací se jim stal zápas na severní Moravě, kde porazily Porubu.Foto: Libor Blažek

I. LIGA ŽEN

PORUBA B – H. BROD 30:31
I k třetímu prvoligovému střetnutí musely házenkářky brodské Jiskry jet na palubovku soupeře, po nadějných výkonech proti Slavii B a Olomouci B brodská děvčata přivezla ze severní Moravy vítězství. Domácí celek měl na svém kontě již tři prohry a dalo se očekávat, že hráčky udělají vše pro zisk prvních bodů. Šlo o vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovala každá chyba. Vstup do utkání se Jiskře povedl a čtvrt hodiny držela jednobrankové vedení, pak však domácí házenkářky odskočily až na 10:7.

Přetahovaná o branky pokračovala až do konce poločasu. Obrat ve prospěch Jiskry se povedl výborným vstupem do druhého poločasu, kdy děvčata z Vysočiny utekla až na 21:17. Potom Poruba opět hru vyrovnala, ještě v poslední minutě Jiskra vedla 21:18 a nakonec uhájila těsnou výhru a z daleké cesty si zaslouženě odvezla dva body.

„Holky bojovaly jako tým a dodržely stanovenou taktiku, která vycházela zejména po přestávce,"pochválil své svěřenkyně kouč David Kučera.
Sestava a branky H. Brodu: Křenková, M. Ulrichová – Satrapová 3, Kutlvašrová 5, N. Burdová 3, Svobodová 1, Závišková 9, Škrdlová 1, Kratochvílová, R. Brožová 2, Studená 3, M. Dubnová, Kopicová 1, Jůzlová 3. Poločas 15:14.

I. LIGA ST. DOROSTENEK

V. MEZIŘÍČÍ – H. BROD 32:27
Sestava a branky H. Brodu: Zdarsová, Libusová – Kubalová 2, Řeháková, Šrámková, Kutíková 2, Nováková 6, Brožová 4, Kutílková 1, Burdová 1. Velíšková 1, Satrapová 1, Brožová 2, Jůzlová 7. Poločas: 18:13.

I. LIGA ML. DOROSTENEK

OLOMOUC B – H. BROD 22:29
Sestava a branky H. Brodu: Libusová, Zychová – Machalová 2, Nováková 5, Hubáčková 1, Uhlíková, Jindrová, Brožová 9, Ďásková 5, Závišková 1, Pavlasová, Bucherová 2, Hochmanová 2, Raušová 2. Poločas: 11:13.

OBLASTNÍ PŘEBOR MUŽI

H. BROD – TŘEŠŤ 42:20
„Vzdor vysoké výhře zůstalo ještě mnoho neproměněných vyložených střeleckých příležitostí a kombinace v postupném sledu také nebyla ještě stoprocentní, je pořád na čem pracovat, a co vylepšovat," řekl trenér Matějů.
Sestava a branky H. Brodu: Domkář, Dočkal – M. Drozd 4, P. Drozd 6, Novák 2, Sláma 6, Kulička 4, Cakl 1, Fišer 2, M. Zich, T. Zich 6, Matějů 8, Vondra 3. Poločas: 19:10.

23.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.