VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karatisté z Brodu reprezentovali Česko na světovém šampionátu v Tokiu

Havlíčkův Brod/Tokio - V měsíci srpnu vycestovali reprezentanti České federace Okinawa Karate a Kobudo do Tokia, hlavního města Japonska, kde reprezentovali Českou republiku na Světovém šampionátu WOF v Okinawském karate a kobudo.

12.9.2017
SDÍLEJ:

Reprezentanti České federace Okinawa Karate a Kobudo v srpnu vyrazili do Tokia, kde reprezentovali Českou republiku na Světovém šampionátu WOF v Okinawském karate a kobudo. V týmu byli karatisté z Havlíčkova Brodu – Miroslav Pecka (37), Zuzana Dlugošová (Foto: Archiv reprezentantů

V tomto týmu, pod vedením hlavního instruktora Jan Kopeckého, byli i další karatisté našeho města Havlíčkův Brod – Miroslav Pecka (37), Zuzana Dlugošová (32), Pavel Vacek (33), Miroslav Sommer (51) a Aleš Mareček (16). Tak jako předchozí světové šampionáty v roce 2015 ve Warszawě, 2013 v Yomitanu na Okinawě, 2009 v Kanadě a další, byl tento pro české reprezentanty úspěšný.

První dny všichni účastníci z celého světa absolvovali tréninky Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo na mezinárodním Gasshuku, které vedl okinawský velmistr hanshi Kenyu Chinen - držitel stupně 9. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. Dan Okinawa Kobudo, šéf-instruktor a prezident celosvětové organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation.

Samotný světový šampionát proběhl v neděli 13. srpna. Své země tu reprezentovalo přes 200 závodníků. Za Českou republiku bojovalo o medaile celkem 10 členů České federace Okinawa Karate a Kobudo.

Reprezentanti České republiky - členové České federace Okinawa Karate a Kobudo (ČFOKK) se na šampionát velmi intenzivně připravovali, a to pod vedením hlavního instruktora renshi Jana Kopeckého (5. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 4. Dan Okinawa Kobudo), který také na šampionátu soutěžil v kategorii mistrovských stupňů.

Světový šampionát WOF zahrnuje soutěž ve dvou stylech bojových umění - Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo. V obou stylech se soutěžilo v kategoriích mistrovských stupňů (černých pásů) a žákovských stupňů (barevných pásů). Každá kategorie se dělila kromě mužů a žen na věkové kategorie: junioři (16-19 let), senioři (19-44 let) a veteráni (45 let a více). V těchto kategoriích byly disciplíny Kata, Kumiwaza (3 členný tým), Shuyo waza Kumite, Dojo Kumite a Kata Oyo.

Česká republika získala po Polsku a Francii třetí místo v počtu medailí. Hendikepem byl pro Čechy nejen nízký počet reprezentantů oproti prvním Polákům a druhým Francouzům, což ale je finanční problematika, ale i to, že nedelegovali žádné rozhodčí. Přes tyto nevýhody český 10ti členný tým získal celkem 23 medailí.

Havlíčkobrodské reprezentanty finančně podpořil Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

Kategorie mistrovských stupňů (černé pásy) – senioři:
Jan Kopecký (38, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 zlatou, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile.
Miroslav Pecka (37, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 stříbrnou, 2 bronzové medaile a 1 čtvrté místo.

Kategorie žákovských stupňů (barevné pásy):
Zuzana Dlugošová (32, Havl. Brod) získala v kategorii seniorek celkem 2 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
Aleš Mareček (16, Havl. Brod) získal v kategorii juniorů celkem 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.
Pavel Vacek (33, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 stříbrnou medaili.

Pavel Vacek

Autor: Redakce

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Další kámen zmizelých tentokrát významné osobnosti prvorepublikové sociální demokracie Josefu Šantovi položili členové olomoucké sociální demokracie.

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 20. září pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení