Králův Dvůr využil naplno domácí prostředí

Králův Dvůr – Ve středu bylo na programu druhé semifinále play-off ve stolním tenise mezi domácím Královým Dvorem a brodským STEN marketing KD Ostrov.

19.4.2013

Koncovka. Ta zradila Kristiana Kobese (na snímku) v zápase s Košťálem.Foto: Deník/Petr Veselka

V prvním zápase odešel tým kolem Petra Korbela poražen 4:2 a na plánu bylo vrátit se do Havlíčkova Brodu s jedním vítězným zápasem.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU SEMIFINÁLE PLAY-OFF 2. ZÁPAS

KRÁLŮV DVŮR – H. BROD 4:1
Do prvního utkání nastoupil domácí Pavel Širůček proti Bai Hemu. V prvním setu vyhrál Bai He 11:7. V dalších dvou setech mu nevyšel vstup, kdy prohrával 4:0 a 3:0, v obou dokázal vyrovnat na 8:8 a na 7:7, ale koncovka patřila Širůčkovi. Jaký je Bai He bojovník, ukázal ve čtvrtém a pátém setu, které vyhrál 11:8 a 11:5, Havlíčkův Brod se tak ujal vedení 1:0.

Do druhého zápasu nastoupil momentálně asi nejlepší hráč České republiky Lubomír Jančařík proti Petru Korbelovi. Na první prohraný set dokázal Korbel ještě odpovědět výhrou druhého setu 11:9, ale v dalších dvou už dominoval domácí borec. O velké překvapení se mohl postarat brodský Kiko (Kristian Kobes – pozn. autora), jak mu přezdívají fanoušci, který vedl nad Košťálem už 2:0 na sety a v pátém setu 4:1. Nad mládím nakonec zvítězila zkušenost, Košťál se tak radoval z výhry 3:2 a přiblížil Králův Dvůr k druhému vítězství.

„Tohle byl jednoznačně klíčový zápas. Dnes podal Kiko daleko lepší výkon než včera, ale stejně to nestačilo. Nevím, co se tam stalo. Za výkon si zaslouží pochvalu, ale když to má takto rozehrané a soupeř neví, co má hrát, tak ho musí dorazit," měl jasno hrající trenér Petr Korbel. Prohrát pomalu vítězný zápas, to samozřejmě mrzelo i samotného Kristiana Kobese.

„Je to velká škoda. Myslím si, že jsem měl v celém zápase navrch, ale nezvládl jsem koncovku, ale nemyslím si, že by moje prohra rozhodla dnešní utkání.

Domácí výhodu v Jančaříkovi, který hraje výborně," dodal Kobes.

Zdramatizovat zápas mohl Bai He, pokud by porazil v životní formě hrajícího Jančařika. To se mu bohužel nepodařilo, když odešel poražen 3:1. Stejným poměrem prohrál i Kristian Kobes se Širůčkem.

Peklo na zemi

Domácí mohli slavit druhé semifinálové vítězství. K postupu do finále stačí Královu Dvoru urvat jedno vítězství v Havlíčkově Brodě, ale v bouřlivém prostředí je rozhodně nebude čekat nic jednoduchého, protože na odvetné pondělní utkání se opět chystá několikastovková návštěva na čele s fanouškovským sdružením Rebel Hearts, které nechybělo ani na zápasech venku, a už při zpáteční cestě slibovali, že vytvoří divoké „turecké" prostředí.

Králův Dvůr se tak může těšit, že zažije peklo na zemi, dýchat se mu v kulturním domě nebude lehce. „Fanoušky máme nejlepší v republice, poženou nás za vítězstvím a my to musíme potvrdit u stolu," dodal Petr Korbel.

Výsledky:
Králův Dvůr – H. Brod 4:1
Širůček – Bai He 2:3 (7:11, 11:8, 11:9, 8:11, 5:11)
Jančařík – Korbel 3:1 (11:5, 9:11, 11:5, 11:8)
Košťál – Kobes 3:2 (7:11, 7:11, 11:6, 11:7, 11:8)
Jančařík – Bai He 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 13:11)
Širůček – Kobes 3:1 (11:8, 9:11, 11:7, 11:4)
Stav série: 2:0

Odvetné zápasy:
Pondělí 17.30 (KD Ostrov)
Případný čtvrtý zápas se odehraje o den později, rovněž od 17.30.

19.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.