Absence některých hráčů ochudily pole startujících z původních dvaačtyřiceti na osmadvacet hráčů, ale kvalitu turnaje to nesnížilo, vždyť z východočeské dvanáctky nejlepších chyběl pouze Blöumel z Pardubic, ale jinak byla špička oblasti kompletní.

Pětice zástupců našeho okresu vyšla naprázdno, když pouze havlíčkobrodský Jakub Švec dokázal uhrát ve dvouhře pět gamů. Prostě špička této kategorie východočeské oblasti je mnohem dál. Ač to byl turnaj mladších žáků, jeho sportovní úroveň byla skutečně na úrovni. Zejména všechna čtvrtfinále dvouhry snesla ta nejpřísnější měřítka.

Asi největším překvapením turnaje bylo vyřazení prvního nasazeného hráče, Filipa Koláře z TK Náchod, právě ve čtvrtfinále, turnajovou sedmičkou Hájkem z TK Pernštýn Pardubice v třísetové bitvě, která trvala bezmála tři hodiny a oba hráči si sáhli na dno svých sil.
Vyrovnaná byla též obě semifinále dvouhry, ač konečné výsledky tomu nenapovídaly, naopak rychlým průběhem překvapily oba závěrečné zápasy. Finále a utkání poražených semifinalistů o třetí místo, bylo za padesát minut hotovo, když vítěz Unzeitig a bronzový Macura toho svým soupeřům povolili opravdu málo.

V tenise se obyčejně o třetí místo nehraje, na třetím místě končí oba poražení semifinalisté, ale ve Světlé bylo třeba určit prvního náhradníka pro mistrovství republiky. Prvenství si zcela zaslouženě vybojovala turnajová dvojka Jiří Unzeitig z Chocně, v semifinále a v samotném finále dvouhry působil na dvorci na svůj věk velice klidně a soupeřům toho mnoho svojí soustředěnou hrou nepovolil. Spolu se svým finálovým soupeřem Bořivojem Hájkem z Pardubic budou reprezentovat kraje Hradec Králové a Pardubice na červencovém republikovém šampionátu v Mostě.

Výsledky zástupců našeho okresu ve dvouhře
O. Galovi (Světlá) – Isach (Tesla Pardubic) 1:6, 0:6. J. Peca (Světlá) – Tunega (Hořice) 1:6, 1:6. D. Votruba (Světlá) – Hrubý (TK Pernštýn Pardubice) 0:6, 1:6. M. Slabík (Světlá) – Nekvinda (TK Loko. Česká Třebová) 0:6, 0:6. J. Švec (H. Brod) –  Šrámek (Třebechovice) 3:6, 2:6.

Čtvrtnále dvouhry: Hájek (Tesla Pardubice) – Kolář (Náchod) 6:0, 3:6, 7:5. Schlosser (Pernštýn Pardubice) – Tunega (Hořice) 6:4, 6:1. Macura (Hradec Králové) – Hrubý (TK Pernštýn Pardubice) 6:3, 6:3. Unzeitig (Choceň) – Nekvinda (Česká Třebová) 6:2, 2:6, 6:2.
Semifinále dvouhry: Hájek – Schlosser 6:1, 6:3. Unzeitig – Macura 6:1, 6:1.
Finále dvouhry: Unzeitig – Hájek 6:1, 6:1. Utkání o 3. místo: Macura – Schlosser 6:0, 6:1.
Finále čtyřhry: Macura, Hájek – Nekvinda, Schlosser 7:6, 6:2.