Nic nového pod sluncem, futsalisté Pramenu prohráli i doma s Kalábkem

Havlíčkův Brod – Futsalisté brodského Pramenu už chtějí mít sezonu za sebou.

12.3.2012

Dohrát se ctí. To je přání vedoucího týmu brodských futsalistů, Františka Milichovského. Podle něj už to někteří hráči zabalili, nechodí trénovat ani na zápasy.Foto: Deník/archiv

Výsledkově se dlouhodobě nedaří, k pohárovému zápasu v Třebíči dokonce nenastoupili a s Kalábkem Brno B doma prohráli 4:6.

FUTSALOVÁ DIVIZE E
H. BROD – KALÁB.  BRNO B 4:6
Lepší začátek si hosté nemohli ani přát, po dvou rychlých nahrávkách se míč dostal ke Kotoučovi, který otevřel účet zápasu. Pramen odpověděl střelou Valáška, ale s tou brněnský gólman Šimoník neměl žádný problém. Na druhé straně se vyznamenal Koudelka proti Trčkově střele. V páté minutě předvedl parádu Hejkal, který „angličanem“ vyrovnal na 1:1.

Tento gól domácí nakopl a do šancí se dostal Dolejší a Bláha. Ani jeden však na hostujícího gólmana nevyzrál. Tyto neproměněné šance Kalábek potrestal, když se dostal do vedení Machátem. Poté nedosáhl na centr brněnský Lukšija a na druhé straně trefil Valášek pouze spojnici břevna a tyče. Další čtyři minuty se hrálo bez šancí na obou stranách. Pět minut před poločasem překvapila Koudelku patička L. Němce, ale domácí gólman ji vyrazil s námahou na roh. Po něm ale přece jen potřetí inkasoval.

O minutu na to překonaného Koudelku zastoupil Valášek, který rozjel rychlý protiútok a Bláha snížil na 2:3. V osmnácté minutě málem skóroval velmi agilní Valášek, kterého nastřelil Semrád, ale míč putoval do tyče. Vše si Valášek vynahradil o minutu později, když bombou vyrovnal na 3:3, a tak skončil i první poločas.

Po přestávce opět vytáhl skvělý zákrok Koudelka, který zabránil ke skórování Machátovi. Do vedení mohl jít i Pramen, ale šance Valáška a Jaroše skončily na připraveném Šimoníkovi. V následující minutě Lukšija přehodil Koudelku a branku a na druhé straně Dolejší střílel do tyče. V polovině zápasu přišla nejhezčí akce hostů, kterou zakončil Lukšija – 3:4. Při následné střele Šompláka se opět vyznamenal brodský gólman. Pramen se dostal do velkého náporu, ale vyrovnání odmítl Semrád, Valášek a Jaroš. Brejkovou situaci nedotáhli do zdárného konce Kubát s Valáškem. Štěstí se nakonec usmálo na Kubáta, který tečovanou střelou vyrovnal na 4:4.

Když brodští florbalisté nedokázali zužitkovat přečíslení 3 na 1, tak je z protiútoku potrestal Machát, a rozhodl tak o výhře Kalábku. V té samé minutě zvýšil L. Němec na 4:6 a bylo definitivně rozhodnuto. Na konci zápasu se ještě dvakrát vyznamenal Koudelka. „Chceme sezonu dohrát se ctí. Zranil se nám Kaplan při rozcvičení a většina hráčů hrála odpoledne velký fotbal,“ řekl vedoucí týmu František Milichovský.

Góly: Hejkal, Bláha, Valášek, Kubát – Machát 2, L. Němec 2, Kotouč, Lukšija. Poločas: 3:3. H. Brod: Koudelka – Kubát, Dolejš, Kaplan, Hejkal, Valášek, Bláha, Semrád, Jaroš.

12.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.