Patrik Bláha si v KartAréně dojel pro pohár s poloprázdnou nádrží

Havlíčkův Brod – Eva Beránková a Patrik Bláha ovládli 2. Motokárové závody s Rebelem, které se jely v neděli 29. dubna v havlíčkobrodské KartAréně.

2.5.2012

Patrik Bláha při finálové jízdě.Foto: Ondřej Rázl

Závody se opět jely v ženské a mužské kategorii a muži měli znovu silnější zastoupení. Po tréninkových kolech následovaly vyřazovací jízdy po dvojicích, které po dvou kolech odtajnily čtyři nejlepší závodníky.

Na třetím místě skončil Aleš Muzikář, který v boji o bronz porazil svého bratra Martina.

Ve finále si to pak rozdal vítěz 1. motokárových závodů, Patrik Bláha, s patnáctiletým Janem Havelkou. Cílem nakonec jako první projel právě Patrik Bláha, který využil  Havelkova zaváhání v nové zatáčce na trati.

„V zatáčce jsem sice udělal osudnou chybu, která mě stála vítězství, ale jinak se mi v ní jezdilo dobře," pochvaloval si změnu Havelka, který má na trati hodně natrénováno.

Oproti tomu vítěz a vedoucí muž průběžného pořadí, Patrik Bláha, byl na trati všehovšudy třikrát. „Jsem spokojen, druhé závody, druhé vítězství. Sice dneska to finále bylo vyhrocenější, protože mi docházel benzin, takže jsem byl rád, že jsem motokáru do cíle nemusel donést na zádech," řekl bezprostředně po vyhlášení spokojený vítěz.

V ženské kategorii byla situace jednodušší, protože do závodu nastoupily pouze tři závodnice. O to více však mezi sebou soupeřily. Po třech závodech měla na kontě každá závodnice jedno vítězství a tam musely rozhodovat časy nejlepších kol. S celkovým časem 39.457 nakonec zvítězila Eva Beránková, která porazila vítězku prvních závodů, Veroniku Buráňovou. Bronzový pohár si odnesla Jana Semorádová.

Závodníci kromě pohárů, cen od sponzorů a permanentek do KartArény získali také body do Havlíčkobrodského motokárového šampionátu, nad nímž převzal záštitu starosta Havlíčkova Brodu, Jan Tecl.

„Závody probíhaly hladce, poučili jsme se z chyb a upravili systém k větší spokojenosti závodníků. Doufám, že se jim nedělní odpoledne líbilo a těšíme se na ně na dalších závodech," dodal spokojený organizátor,  Michal Prášek.
Další kolo Havlíčkobrodského motokárového šampionátu se pojede v neděli 27. května jako Motokárové závody s Vodafone, kdy bude hlavní cenou mobilní telefon.

Ondřej Rázl

2.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.