Pramen udělal první krok k divizní záchraně

Havlíčkův Brod: V přímém souboji o sestupová místa v tabulce měl ze začátku navrch brněnský Tomson, ale nakonec ho pěti góly sestřelil Daniel Kavka.

11.3.2013

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

FUTSALOVÁ DIVIZE E

H. BROD – TOMSON BRNO 6:4
Do první šance zápasu se dostali hosté, kdy střelu Kuchovského vyrazil Rajdl před nohy Hölla, ale ten branku přestřelil.
O tři minuty později se mohl Tomson radovat, to brzy padajícího Rajdla překonal Novotný. V patnácté minutě vyrobil hrubici ve středu pole David Kavka, Novotný ho obral o míč a Rajdlovi nedal šanci – 0:2.

Až tento gól domácí probudil a do konce poločasu Daniel Kavka dvěma přesnými zásahy vyrovnal na 2:2. Dvě minuty po přestávce se opět hosté dostali do vedení zásluhou nestárnoucího Hölla. Potom se vyznamenal Rajdl, který bravurně zneškodnil tutovku Černého.
Ve 25. minutě uzavřel hattrick Daniel Kavka a vyrovnal na 3:3. Vzápětí se dostal brodský Pramen poprvé v zápase do vedení. To nejlepší hráč na palubovce Daniel Kavka vystřelil, jeho střelu Šimeček vyrazil před Kučeru, a ten dorazil na 4:3.

Ve 31. minutě bylo na domácí střídačce veseleji, Martínek vyslal kolmici na autora hattricku, a bylo to 5:3.

Následně se vyznamenal Rajdl při pokusech Černého a Hrůzy. Potom uzavřel svoje gólové galapředstavení Daniel Kavka, který svým pátým gólem v zápase upravoval na 6:3.

Ve 34. minutě se opět tleskalo Rajdlovi, který zneškodnil trestný kop ze sedmi metrů Kopřivy a hned lapil i dorážku Hrůzy. V závěru se podařilo ještě hostům výsledek korigovat.

„V utkání se vyznamenal střelec Daniel Kavka, po rozpačitém začátku byl výborný gólman Rajdl a v poli ožil Böhm, kterému se líbilo v „jihavské čtyřce" . Svůj první zápas si odehrál za Pramen mladíček Pártl, který by mohl být přínosem," má jasno vedoucí týmu František Milichovský.
Góly: Daniel Kavka, Kučera – Novotný 2, Höll, Hrůza. Rozhodčí: Kliner, Petr. ŽK: 2:2. Poločas 2:2. H. Brod: Rajdl – Böhm, Kučera, David Kavka, Daniel Kavka, Stojan, Havel, Martínek, Pártl.

11.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.
3

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Kompostér. Ilustrační foto

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Pokud chci být úspěšný, musím mít i dobrého trenéra

Chotěboř – Vítězstvím ruského reprezentanta skončilo mistrovství Evropy v letecké akrobacii, které se od 3. do 12. srpna konalo v Počátkách u Chotěboře. Ruští reprezentanti také kralovali i v soutěži týmů. Nejlepším českým akrobatem se stal Petr Kouřil, který skončil na 16. místě. Přitom však chybělo málo, aby atakoval první desítku.