VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velká cena ZŠ Lipnice nad Sázavou v šachu

Lipnice nad Sázavou – Tradiční šachový turnaj pro žáky ZŠ, který pravidelně již po dvacáté organizuje vedení ZŠ v Lipnici nad Sázavou, se letos uskutečnil před pololetními prázdninami.

11.2.2016
SDÍLEJ:

Šachy v Lipnice mají velkou tradici, málokterá ZŠ se může pochlubit tím, že každoročně uskuteční přebor školy. Foto: Archiv autora

Turnaj, který nemá široko daleko konkurenci, je jedinečný organizací, neboť tu zabezpečují samotní žáci školy, žáci osmé a deváté třídy pod vedením hlavního organizátora pana učitele Mgr. Františka Ročka, za podpory paní ředitelky.

Už při příchodu do školy se vás ujmou žáci, kteří účastníky zavedou do šaten a hrací místnosti k presentaci, další pak zajišťují občerstvení účastníků, včetně doprovodu, všechno jak má být, bez problémů.

Turnaj se koná tradičně v poslední den před pololetními prázdninami, zváni jsou především žáci – šachisté ze ZŠ, které šachy baví, nejsou „mistry", o což pořadatelům především jde.

Šachy v ZŠ Lipnice nad Sázavou mají velkou tradici, málokterá ZŠ v ČR se může pochlubit tím, že se na škole každoročně uskuteční přebor školy, za účasti žáků, ale i učitelů, letos je to již pětatřicátý ročník!

Vedení školy totiž plně chápe myšlenky Jana Amose Komenského „Škola hrou", kam královská hra šachy patří, šachy jako gymnastika mozku, kdo se jednou šachy naučí, nemusí být mistr, velmistr, ale dají se hrát celý život.

Na turnaj přijeli žáci a žákyně z různých ZŠ regionu v počtu 48, z Havlíčkova Brodu, Havlíčkovy Borové, Oudoleně, Přibyslavi, Senožat, Lípy, Humpolce a spolu s domácími bojovali na šachovnicích nesmlouvavě v sedmikolovém turnaji, každý hráč měl na partii patnáct minut.

O výsledku na prvních místech se rozhodlo až v posledním kole, vítězství a putovní pohár zásluhou Honzíka Muzikáře zůstal „doma" v ZŠ Lipnice nad Sázavou, který vybojoval 6,5 bodu. Na druhém místě se umístil Jakub Satrapa ze ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod se šesti body. Překvapivě, ale zcela zaslouženě, třetí místo vybojovala Denisa Bruknarová s 5,5 body ze ZŠ Havlíčkova Borová, kde v ZŠ mají aktivní šachový kroužek.

Čtvrtý byl David Beránek ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, 5. Svatopluk Hnulík z Gymnázia Havlíčkův Brod, šestý Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a tak dále.

Pořadatelé – vedení ZŠ připravilo za podpory místních podnikatelů, sponzorů pro všechny žáky věcnou cenu, pro první tři i kytičku pro maminku. Turnaj, který se dětem líbil, kéž by takových na našich ZŠ bylo více..?!

Na závěr tohoto dvacátého ročníku, poděkovala paní ředitelka ZŠ panu učiteli Mgr. Františku Ročkovi za jeho úspěšnou činnost, což účastníci ocenili potleskem a s přáním „ Přijedeme i příští rok!"

Václav Paulík

Autor: Redakce

11.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení