Žďárští florbalisté poslali Brod do druhé ligy

Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod:  Žďárští Hroši čtvrté utkání série zvládli bez větších problémů, zvítězili 9:4 a po výhře 3:1 na zápasy postupují do druhéhokola play-down.

19.3.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník

I. FLORBALOVÁ LIGA - PLAY DOWN – 4. ZÁPAS

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 9:4
KONEČNÝ STAV SÉRIE: 3:1
Broďáci jakoby všechny své schopnosti i síly vyčerpali už ve třetím zápase série, který však jejich prvoligovou existenci nezachránil, a ve čtvrtém duelu za Žďárskými jasně zaostávali.

Hroši se poprvé dostali do vedení v osmé minutě zásluhou autora dvou branek Petra Kose. Záhy sice vyrovnal nejlepší hráč hostí Petr Liška, domácí se však i díky dvěma bodům nejproduktivnějšího hráče utkání Ondřeje Melichara po dvaceti minutách těšili z vedení 3:1.
Hegemonie Žďárských pokračovala i po přestávce. Melichar, kterého skvělými výkony podpořili i Tomáš Imramovský a Filip Dvořák, byl k nezastavení a v šestadvacáté minutě jeho tým vedl už 5:1. Záhy sice snížil Dušan Čapek, ale ještě před koncem první poloviny zápasu si hostující Draci vsítili vlastní gól, a tak po čtyřiceti minutách prohrávali vysoko 6:2.

A když Hrochy poslal do pětibrankového vedení v devětačtyřicáté minutě Martin Zerák, byli Broďáci skutečně v úzkých.

Motivováni sobotním vydřeným vítězstvím i touhou po záchraně prvoligové příslušnosti v polovině poslední třetiny ještě Draci odvolali brankáře a osm minut před závěrečnou sirénou dvěma slepenými góly Radka Krajcigra a Petra Lišky vykřesali jiskřičku naděje.

Z té už však požár obratu vykřesat nedokázali. Naopak, Žďárští ji dvěma góly v posledních dvou minutách snadno uhasili, bez výraznějších potíží dokráčeli k výhře 9:4, poslali brodské Draky do druhé ligy a před téměř dvěma stovkami příchozích diváků oslavili postup do druhého kola play-down, ve kterém se o místenku v příštím ročníku první florbalové ligy střetnou s Paskovem.

Branky: 8. Petr Kos, 14. Ondřej Melichar, 17. Filip Dvořák, 24. Ondřej Melichar, 26. Petr Kos, 30. Tomáš Rezek, 49. Ondřej Zerák, 59. Ondřej Melichar, 60. Tomáš Imramovský – 9. Petr Liška, 28. Dušan Čapek, 52. Petr Liška, 53. Tomáš Rezek. Rozhodčí: Radek Vybíhal, Pavel Kačer. Počet diváků: 178. Vyloučení: 2:3. Využito: 2:0. Třetiny: 3:1, 3:1, 3:2. H. Brod: Tvrdý, Přibyl – Lupač, Roztočil, Vácha, Rezek, Zachariáš – Krajcigr, Sláma, Zelenka, Míka, Liška, Čapek, Suchý, Hartman.

(jsv)

19.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.