Firma začala spolupracovat s krajskými silničáři. Výtluky nyní opravují teplou recyklovanou asfaltovou směsí. Přínos pro silničáře vidí Čaněk nejen v kvalitativním, ale zejména ve finančním hledisku.

„Na opravu výtluků po zimním období se dosud používá studená balená směs, která je drahá, a takto opravená silnice moc nevydrží. Teplý recyklát je levnější a kvalitnější. Správa a údržba silnic zkoušela tuto technologii použít na silnicích ve směru na Humpolec, na Jihlavu a u Dolní Krupé. Výsledky jsou dobré, jsou spokojení,“ říká Čaněk. „Tato technologie se podle něj používá ve světě již pětadvacet let a nikde s ní problémy nejsou,“ řekl Čaněk.

Firma nabízí také termokontejnery. „V nich vydrží teplá živičná směs o teplotě 150 – 180 stupňů po dobu až deseti hodin. Termokontejnery lze upravit na jakékoliv nákladní auto,“ vyzdvihuje Čaněk a dodává: „Pro srovnání, tuna teplé recyklované směsi se pohybuje kolem tří set korun, nově vyrobená směs v obalovně stojí až osmnáct set korun,“ vysvětlil Vítězslav Čaněk.

Před několika dny uzavřela jejich společnost smlouvu s polskou firmou Madro na výhradní zastoupení pro Česko a Slovensko. „Madro má celé portfolio dobrých konkurenceschopných strojů na opravu a výstavbu silnic. V nabídce jsou recyklátory asfaltových směsí, stroj, který stříká kamenivo s emulzí na vyplnění menších prasklin, zalévače spár, kotle na teplý asfalt nebo řezací dělo, které se používá místo frézy,“ vyjmenovává Čaněk.

Z nabídky sortimentu firmy projevují zákazníci velký zájem také o mobilní drtiče stavebního odpadu. Firma Čaněk prodává, pronajímá a opravuje rakouské stroje Rubble Master. V širokém sortimentu naleznou zákazníci drtiče, třídiče nebo bourací kladiva.

Dalším důležitým segmentem sortimentu jsou stroje na bezvýkopovou sanaci vodovodních nebo kanalizačních řadů. „Sem patří stroje na zatahování kabelů a potrubí nebo sanaci potrubí. Je to technologie, kterou začíná spousta firem využívat, umožňuje protahování trubek nebo kabelů až do hloubky tisíc metrů pod zemí,“ popsal Vítězslav Čaněk.