VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedla na koně i filmové rekvizity

Motto – ,,Tradiční sedlářské řemeslo musí zůstat zachováno.“

9.9.2011
SDÍLEJ:

Petr Malý.Foto: DENÍK

Vztah ksedlářskému řemeslu získal Petr Malý už jako učeň. Vyučil se u známého pražského sedláře Karla Roubala, od kterého získal cenné zkušenosti. Jeho sedlářství se orientuje výhradně na ruční a zakázkovou výrobu vybavení pro jezdecký a vozatajský sport. Dosáhlo i privilegia vyrobit několik sedel pro Václava Chaloupku, vítěze Velké Pardubické Steeplechase. Vzhledem k požadavkům trhu na další výrobky se sortiment

sedlářství postupně rozšířil i pro potřeby filmového průmyslu. „Za největší úspěch ale pokládám získání statutu dodavatele vybavení pro Armádu ČR, Policii ČR a především pak pro Hradní stráž prezidenta republiky,“ řekl Malý. Všechny své sedlářské výrobky Petr Malý vyrábí vpřijatelných cenových relacích, ale vžádném případě to nesmí být, jak říká, na úkor kvality. Důvodem, proč jsme pana Malého navštívili, je, že chceme společně sVelkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana havlíčkobrodského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.“

Nominaci na sedláře Petra Malého, který by měl díky svému řemeslnému umu usilovat o titul „fachmana“ regionu Havlíčkobrodska a získat ocenění Velkopopovického Kozla, zaslala Jitka Kučerová zBorů. Její dcera tíhne od dětství kjezdectví a ke koním. Potřebovala proto odpovídající „výzbroj“. Stačilo prý prohlédnout pár stránek na internetu a kontakt na Petra Malého byla na světě. Přidalo se příjemné jednání a rychlé zhotovení zakázky.
Nejlepší odměnou po práci je pro Petra Malého samozřejmě spokojenost ve tváři zákazníka vokamžiku, kdy si přebírá hotovou zakázku. Dále vědomí, že na zakázce pracoval splným nasazením a také vnitřní pocit, že své řemeslo dobře ovládá.

Petra Malého jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Myslím si, že pracuji o něco více, než ostatní. A také častěji hledám inspiraci vpráci mistrů sedlářů vminulosti. A samozřejmě dbám na detaily, které jsou vtéto branži důležité.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Vpráci mám pohybu více než dost. Spíš se věnuji malování, nebo četbě. Zapomenout samozřejmě nesmím ani na čas, který věnuji svým nejbližším.“

9.9.2011
SDÍLEJ:
Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.
3

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení