VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za kvalitu a poctivost všech našich mléčných výrobků dám klidně ruku do ohně

Bezděkov – Mléko z vlastního chovu, tradiční a osvědčené receptury, technologické postupy s významným podílem ruční práce a naprostá absence konzervačních látek v mléčných výrobcích.

16.4.2016
SDÍLEJ:

Minimlékárna farmy Miloslava Čermáka v Bezděkově vyrábí celou řadu tradičních mlékárenských výrobků z mléka z vlastního chovu. Osmnáct dojnic denně nadojí 350 až 400 litrů mléka, které obsahuje až pět procent tuku.Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

To vše se dá říct o současné produkci minimlékárny, kterou v Bezděkově nedaleko Chotěboře na Havlíčkobrodsku provozuje rodina soukromého zemědělce a hospodáře Miloslava Čermáka. Prostorově nevelkou, leč moderně vybavenou mlékárnu Čermákovi zprovoznili přímo v areálu své farmy v roce 2014.

Říkal jste mi, že jste si minimlékárnu nechali postavit na klíč. Se zpracováním mléka a s výrobou vlastních mléčných výrobků jste tedy začali až v tom roce 2014?
To ne. S výrobou některých mléčných výrobků, zejména sýrů, začala již dříve moje žena. Dělala to, jak se říká, doma na koleně. V kuchyni nebo koupelně. Zkrátka všude, kde našla nějaké vhodné místo.

Nedostatek prostoru byl tedy tím hlavním důvodem, který vedl k otevření minimlékárny?
Byl a nebyl. Moje žena Martina totiž byla a stále je velmi šikovná. Její sýry a další výrobky si lidé rychle oblíbili. Pomalu narůstal odbyt, přibývali zákazníci a odběratelé. Stavba minimlékárny tak byla jen dalším logickým krokem.

V mlékárně tedy pracuje ona a vy?
Chod a výrobu v mlékárně zajišťují v podstatě tři lidé. Na plný úvazek v ní pracuje pouze Ladislava Šimonová, na částečný úvazek Alena Málková, moje žena jim samozřejmě také pomáhá, ale to až po práci, protože má ještě své zaměstnání. A když je potřeba, zaskočím i já, nebo některý z mých synů či jejich přítelkyně. Na starosti mám ale především rozvoz zboží a zásobování provozu mlékem. Nesmíte si ale představovat, že naše mlékárna jede v nepřetržitém provozu. Vyrábíme hlavně podle poptávky a také podle toho, jak který výrobek jde na odbyt. Svůj čas si vyžádají i technologické postupy, které musíme samozřejmě dodržovat.

V mlékárně zpracováváte výhradně svoje mléko?
Ano, a na něm to všechno stojí a padá. Ve stádě máme osmnáct dojnic, které nadojí tři sta padesát až čtyři sta litrů mléka denně. Nechci se chlubit, ale naše mléko je opravdu velmi kvalitní a obsahuje až pět procent tuku.

Tolik mléka denně ale v mlékárně určitě nezpracujete, nebo se pletu?
Na výrobu našich mléčných výrobků spotřebujeme asi třicet procent uvedeného objemu a zbývající mléko od nás vykupuje mlékárna v Hlinsku.

Jak se tak dívám, tak vlastní minimlékárnu tvoří vzájemně propojené kontejnery…
Jde o kontejnery, které jsou vystlané purpěnou. Jsou průchozí a máme v nich všechno potřebné hygienické zázemí, technologické provozy, včetně skladu, expedice a prodejny. Do budoucna minimlékárnu ještě opatříme sedlovou střechou. Bezděkov totiž leží v Chráněné krajinné oblasti Železné hory a stavby tady takové střechy musejí mít.

Můžete ve stručnosti uvést zařízení, která k výrobě svých mléčných výrobků používáte?
Především bych zmínil pasterizační jednotku s kapacitou tří set litrů, dále šlehač, kráječ a vaksovačku. Tu používáme pro balení sýrů do igelitu. Těch zařízení a pomůcek máme v mlékárně samozřejmě víc, ale ta, o kterých jsem mluvil, jsou jednoznačně nejdůležitější.

OK. Co všechno v mlékárně vyrábíte?
V prvé řadě sýry. Čerstvé, polotvrdé a tvrdé. S těmi tvrdými jsme začali teprve nedávno. Dále pařené sýry, tvaroh, tvarohové pochoutky, jogurt a jogurtové nápoje.

Vše čisté přírodní, nebo dochucujete?
Většinu výrobků dochucujeme. Sýry hlavně bylinkami a kořením, jogurtové nápoje rozličnými ovocnými sirupy a příchutěmi. Jogurt ale vyrábíme pouze bílý.

Co jde nejvíc na odbyt?
Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Ale v poslední době to jsou hlavně polotvrdé sýry, tvaroh a jogurtové nápoje.

Prodáváte pod nějakou svojí charakteristickou značkou?
Značku nemáme, prodáváme jen pod svým jménem, tedy Minimlékárna Bezděkov.

Teď jsou v kurzu různé regionální značky, u nás na Vysočině to je hlavně značka Vysočina – regionální produkt. Jste už jejím držitelem?
Ne, ale uvažujeme o tom, že se tam letos s našimi výrobky přihlásíme.

Kde všude se lidé mohou s vašimi výrobky potkat? Respektive kde si je mohou zakoupit?
Část zákazníků přijíždí přímo k nám do minimlékárny. Otevřeno máme každý pracovní den odpoledne od pěti do půl sedmé, fungujeme ale i na telefonické zavolání. Sami naopak svým zbožím zavážíme některé obchody v havlíčkobrodském okrese, ale také na sousedním Chrudimsku. Uvedu například Chotěboř, Ždírec nad Doubravou, Přibyslav, ale i Trhovou Kamenici či Slatiňany. Našimi odběrateli jsou i některé školy a firmy. Své stánky otevíráme i na různých trzích a jarmarcích. Naposledy jsme byli například na trhu v Pilnově statku v Libici nad Doubravou, kde jsme se setkali opravdu až s nečekaným zájmem ze strany nakupujících. Teď se chystáme na tradiční velké květnové prodejní trhy v Havlíčkově Brodě.

Dostanou se zákazníci i tam v obchodech k vašemu zboží?
Zatím ne, ale přemýšlíme o tom, jak se do Havlíčkova Brodu dostat. Není to ale jednoduché. Konkurence je značná.

Zkoušeli jste se se svou produkcí dostat i do některého z velkoobchodních řetězců?
Upřímně řečeno ano. Ale nakonec jsme se nedohodli. Důvody jsou zřejmé a není o nich potřeba nějak dlouze hovořit.

Řeknu to tedy zjednodušeně za vás: Poláky a jejich mléčné výrobky prostě v ceně nepřetlačíte, byť byste je kvalitou rozhodně převálcovali…
Je to tak. I když na druhou stranu musím říct, že zákazníci dnes už daleko více, než tomu bylo dřív, preferují kvalitu mléčných výrobků, poctivé a nekonzervované suroviny, ze kterých se vyrábějí, a jsou za ně ochotni zaplatit i víc peněz. V porovnání s průmyslově vyráběnými mléčnými produkty jsou ty naše samozřejmě dražší, ale za jejich kvalitu a poctivost dám klidně ruku do ohně. Skoro každý den vidím, s jakým fortelem, umem a zanícením je moje zaměstnankyně vyrábějí. Jak přesně a poctivě dodržují osvědčené receptury, technologické časy a vůbec všechno, co k té výrobě patří. Náleží jim za to moje velké poděkování.

Kontrolují vaše výrobky hygienici nebo třeba potravinářská inspekce?
Samozřejmě, navíc je i náš chov dojnic pod stálým dohledem příslušné veterinární služby.

Co plánujete do budoucna? O střeše jsme se již zmínili…
Je toho dost, co bychom ještě chtěli pořídit a zlepšit, ale přece jen jsme zatím ještě limitováni úvěrem, který jsme si na výstavbu a vybavení minimlékárny vzali. Rád bych pro naši farmu pořídil třeba skříňové auto s chladicím zařízením, s nímž bychom mohli pravidelně objíždět okolí, a to i mimo rámec obvykle konaných trhů a jarmarků. Dále bychom potřebovali zvětšit skladovací i výrobní prostory minimlékárny a v neposlední řadě bych časem rád zmodernizoval i vlastní farmu. Na mysli mám třeba lepší příjezdovou komunikaci, odstavnou plochu dvora, ale hlavně rekonstrukci a modernizaci prostor pro ustájení dobytka.

Tak se vám to snad postupně podaří uskutečnit. A teď už poslední otázka: Uživila by vás minimlékárna sama jako taková?
Myslím, že ano. Ale teď to ještě není na pořadu dne. Až splatíme úvěr, bude to jiné.

Autor: Jaromír Kulhánek

16.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení