VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bosch Diesel pozval vysokoškoláky na High-Tech Day

Jihlava – Firma představila již podeváté studentům vysokých škol technického zaměření firmu, výrobu a moderní technologie.

4.5.2016
SDÍLEJ:

Studenti v Boschi. Vysokoškoláci navštívili jihlavskou firmu Bosch Diesel. Přibližně osm desítek studentů si prohlédlo výrobní prostory firmy a měli možnost poznat práci v jednotlivých odděleních a pohovořit s pracovníky.Foto: Bosch Diesel/archiv

Na akci High-Tech Day přijelo 23. dubna 2016 přibližně 80 studentů českých technických vysokých škol. Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů Bosch Group dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy.

Přínosem pro studenty byl také přímý kontakt s jednotlivými odborníky a vedoucími pracovníky firmy. Návštěvní program se skládal z prohlídky výroby a byl pro zájemce doplněn různými odbornými přednáškami na téma Průmysl 4.0 – čtvrtá průmyslová revoluce, moderní dieselové technologie pro osobní a nákladní automobily, simulované obráběcí procesy nebo na téma vývoje systémů pro vstřikování nafty. Zajímavým zpestřením návštěvního programu bylo představení různých aktivit firmy Bosch k ochraně životního prostředí (tzv. „Žabí dům"), jakož i zkušební jízdy s dieselovými automobily na jihlavském polygonu. Během návštěvy získali studenti také informace o Bosch Group a její výrobní divizi Dieselových systémů.

Záměrem akce bylo představit mladým studentům techniku, speciálně dieselové technologie, závod v Jihlavě, jakož i excelentní podnikovou kulturu firmy Bosch.

„Bosch v Jihlavě je Mekkou pro obor strojírenství, takových firem je v České republice velmi málo. Na High-Tech Day se mi líbí, že mohu nahlédnout přímo do výroby. Ve škole je to hodně o teorii a pohled z praxe chybí", popsala své dojmy Eliška Nováková, studentka VUT Brno.

„Myslím, že pracovat pro zdejší závod firmy Bosch by pro mne bylo velmi prestižním zaměstnáním, protože Bosch má v automobilovém průmyslu velmi dobré jméno. Přijel jsem na High-Tech Day proto, abych zde získal aktuální informace o firmě Bosch a jejích inovativních dieselových technologiích", popsal své dojmy z akce Martin Pešťák, student Technické univerzity 
Liberec.

„Jako největší zaměstnavatel a investor v Kraji Vysočina zároveň vnímáme naši společenskou povinnost umožnit mladým lidem s dobrým vzděláním start do jejich profesního života. Jako závod podporujeme technické vzdělávání například i tím, že jsme již v roce 2002 vybudovali vlastní učňovské středisko. Podporou duálního vzdělávání 
a podporou technicky zaměřených vysokoškolských studentů tak rozhodným způsobem přispíváme k zajištění budoucnosti závodu v Jihlavě a českého průmyslu," shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel.
Pro firmu Bosch je spolupráce s vysokými školami důležitým bodem do budoucna. Vedle pořádání High-Tech Day spolupracuje závod s vysokými školami například v oblasti odborných praxí a závěrečných vysokoškolských prací.

V rámci podpory technického vzdělávání u školních dětí vyhlašuje firma Bosch Diesel s.r.o. společně s Krajským úřadem Kraje Vysočina od roku 2014 soutěž pro žáky a žákyně regionálních základních škol pod názvem Stavíme z Merkuru, firma také věnovala základním školám v Kraji Vysočina již více než 156 technických stavebnic Merkur v hodnotě půl milionu korun.
Z podnětu a za podpory firmy Bosch Diesel s.r.o. organizoval Krajský úřad Kraje Vysočina v roce 2016 pro zdejší střední školy nabízející studium technických oborů projekt pod názvem „Postav si své auto". Tento, v České republice jedinečný projekt, měl za cíl prostřednictvím stavby atraktivní stavebnice sportovního vozu „Kaipan" podnítit zájem u mladé generace o techniku a studium technických oborů. Pořádáním tzv. „Girls' Day" podporuje firma zájem o techniku u dívek.
Mojmír Kolář, mluvčí firmy

Autor: Redakce

4.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Kopii poškozené vázy z 18. století vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána.
3

Poškozenou váhu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Stock Dobrohostov láká na kapely Morava, Krausberry nebo Šohajka

Dobrohostov – Fandové regionálních kapel v létě jezdí za dobrou muzikou do Dobrohostova. O víkendu se tu koná 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Tahouny letošního ročníku budou kapely Krausberry, Morava a Šohajka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení