VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celníci zabavili stánkařům na festivalu tvrdý alkohol

Nové Město na Moravě – Doslova na suchu zůstali návštěvníci pátečního hudebního festivalu Váza fest v Novém Městě na Moravě. Celníci stánkařům zabavili osmdesát čtyři litrů lihovin. Prodejci nesplnili ohlašovací povinnost, o prodeji neinformovali celní úřad.

4.8.2015
SDÍLEJ:

Pivo Střízlík točil na festivalu létající pivovar Mazaný lišák.Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

„Přijelo auto celní správy a celníci nám zabavili veškerý tvrdý alkohol. Neměli jsme jeho prodej nahlášený. Akce ani nezačala a já už jsem byl ve ztrátě. Zabavili mi alkohol za dvaadvacet tisíc korun. A to mi ještě přijde pokuta," přiznal jeden ze stánkových prodejců, který si nepřál zveřejni své jméno. „Abych jinde nepřišel o kšeft," dodal muž.

O víkendu se celníci na Vysočině zaměřili na hudební festivaly. „Dělali jsme kontroly na Sázava festu ve Světlé nad Sázavou, kdy nebylo zjištěno žádné pochybení, a na Váza festu v Novém Městě na Moravě, kde prodejci chybovali. Zajištěno bylo osmdesát čtyři litrů lihovin u tří prodejců," sdělila mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Hana Semorádová.

Neslavný začátek Váza festu překvapil nejen stánkaře, ale také organizátory. „Celníci se ptali stánkařů, jestli mají nahlášené na celní správě, že prodávají někde jinde než ve své provozovně. Neměli to, tak jim alkohol zabavili. Někdo měl na stánku alkohol i za pětatřicet tisíc korun. O ten přišel," řekl hlavní organizátor akce, ředitel Novoměstských kulturních zařízení Daniel Šimek.

Podle zákona o spotřebních daních je ten, kdo prodává lihoviny na veřejně přístupných sportovních a kulturních akcích, povinen nejpozději tři pracovní dny před konáním akce o této činnosti písemně informovat celní úřad, v jehož územní působnosti se bude prodej uskutečňovat. To stále hodně prodejců nedělá.

Ztráta, která potkala prodejce, ale náladu návštěvníkům Váza festu nijak nezkazila. „Dohnali to pivem. A taky hned psali SMS kamarádům a ti donesli alkohol z vlastních zdrojů," popsal reakci lidí, kteří se přišli k novoměstskému rybníku Koupaliště pobavit, pořadatel Daniel Šimek.

Hudební festival byl i přes nepříznivý začátek hodnocen pořadateli velice kladně. „Přišlo opravdu hodně lidí, napomohlo tomu i příjemné počasí. U podobných akcí může být sebelepší program, ale když nevyjde počasí, je zle. Tentokrát byl ale Váza fest opravdu povedený. Jediným kazem bylo snad jen to, co potkalo stánkaře. Šli do toho s tím, že hodně vydělají, a to jim tentokrát bohužel nevyšlo," ohodnotil akci Šimek.

Pokuta do výše jednoho milionu korun a zabavení zboží hrozí prodejci, který nesplní ohlašovací povinnost a nenahlásí celníkům prodej alkoholu na kulturních a sportovních akcích. Přesně tato situace nastala v den konání novoměstského hudebního festivalu Váza fest. Návštěvníci zůstali na suchu, prodejcům byly veškeré zásoby zabaveny.

Ohlášení musí být podáno písemnou formou a musí obsahovat údaje o prodejci, časové vymezení prodeje a údaje o druhu a množství prodávaných lihovin. „Jestliže se při kontrole zjistí, že nebyla splněna podmínka ohlášení akce s prodejem alkoholu nebo byly uvedeny nesprávné údaje, je tento alkohol zajištěn a prodejcům hrozí propadnutí zboží. Ve správním řízení může správce daně uložit pokutu právnické nebo podnikající fyzické osobě až do výše jednoho milionu korun," prohlásila Hana Semorádová.

Kontroly Celního úřadu pro Kraj Vysočina zaměřené na prodej alkoholu na základě ohlašovací povinnosti celnímu úřadu probíhají celoročně a budou i nadále pokračovat. „Provádějí se náhodně, a to na celém území kraje. Všude tam, kde se konají festivaly, poutě, jarmarky, diskotéky a další kulturní akce, mezi něž patří taneční zábavy a podobně," dodala Semorádová.

Autor: Redakce

4.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení