VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti na startu vrací radost 
z pohybu také na Vysočině

Luka nad Jihlavou – Po celé České republice už třetím rokem s radostí a bez stresu z výkonů cvičí stovky dětí od 4 do 9 let, více i méně pohybově nadané, štíhlé i s nadváhou, z měst i vesnic, z různých sociálních i ekonomických vrstev, ale všechny s nadšením.

17.3.2016
SDÍLEJ:

Sportovní děti. Hodina Dětí na startu tady probíhá každý čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin v tělocvičně Základní školy Luka nad Jihlavou.Foto: Jaroslav Appeltauer

To je podstata projektu Děti na startu, který zaštiťuje ministerstvo školství. Nyní vznikají první centra i na Vysočině. V únoru prošly speciálním školením první instruktoři, kteří chtějí dětem vrátit radost z pohybu.

Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školkách, sportovních klubech i fitness centrech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. V současné době probíhají kurzy ve 150 střediscích po celé ČR a první středisko už vzniklo také na Vysočině, konkrétně v Lukách nad Jihlavou!

Hodina Dětí na startu tady probíhá každý čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin v tělocvičně Základní školy Luka nad Jihlavou. "Dětí se přihlásilo pětačtyřicet a věnuje se jim zde jeden šéftrenér a čtyři proškolení asistenti. Vzhledem k velkému zájmu dětí počítáme, že rychle vzniknou další střediska a budou se hlásit také zájemci na pozice trenérů," říká koordinátorka projektu Ladislava Třetinová s tím, že registrovaná střediska Dětí na startu poznáte jednoduše: Na dveřích sportoviště je vždy umístěna velká samolepka s logem projektu a pouze vedoucí těchto kurzů pak mají licenci a právo užívat tuto speciální metodiku cvičení.

Neumějí kotoul nebo házet míčem

A jak to vypadá v praxi? Odborně vyškolení trenéři a instruktoři pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. „Především je ale chceme naučit základy ovládání vlastního těla, jak správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebo se nebát míče. Právě všeobecná sportovní průprava děti komplexně připraví na pozdější zvládání specializovaných sportovních disciplín a sport je přitom nepřestane bavit," upozorňuje autorka projektu Jana Boučková.

Výuka je pestrá a zábavná. Dětem se pohybová aktivita po deseti minutách mění. Malí sportovci se nejdříve věnují atletice, pak gymnastice, v půlce hodiny se přejde na míčové hry, motorická cvičení a na závěr nechybí ani soutěže.

Specifický přístup k různým věkovým skupinám je pro trenéry velmi náročný, proto je odborníci z projektu Děti na startu pravidelně školí. „Nenecháváme nic náhodě. Hodiny pro mladší věkové skupiny jsou zaměřeny spíše na hru. Se staršími se naopak provádějí náročnější cviky. Ve výsledku opouštějí naše kurzy sebevědomé děti, které jsou řádně připraveny na vytouženou sportovní dráhu. Ať již zájmovou nebo profesionální. Mnohem rychleji se učí, dělají větší pokroky a sport provozují s opravdovým přirozeným zájmem," upřesňuje Jana Boučková.

Více informací o projektu i informace, jak se do něj jako pořadatel nebo dokonce instruktor zapojit, najdete na stránkách www.ceskosehybe.cz.

Autor: Redakce

17.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení