JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 5:4 pp
STAV SÉRIE: 2:0

Jestliže do prvního utkání vstoupila Dukla špatně, tak tentokrát se jí povedl úvod na jedničku. Už ve druhé minutě si na Melkovi vykoledoval faul Harkabus a domácí dokázali přesilovku rychle využít. Atakovaný Štebih dokázal jen od modré čáry nahodit puk, jenže Volke, jenž nahradil ústeckou jedničku Soukupa, puk jen vyrazil před sebe a pohotový Jergl ho dorazil do sítě. Jenže i

Lvi dokázali, že to v početní výhodě umí dobře. Kloz našel mezi kruhy dobře najetého obránce Pohla a ten střelou nad vyrážečku vyrovnal.
V podobné situaci se na druhé straně zjevil Kaláb, jenže Volke dokázal zlikvidovat i dvě dorážky Skořepy a Jergla. Potom Škarek vyrazil dobře mířenou střelu Tenkráta, a tak se podruhé do vedení mohla dostat Dukla. Nutno dodat, že poněkud šťastně. Dobrovolného střela ještě za Volkeho neprošla, ale Březinova bekhendová dorážka v pádu ano – 2:1. V poslední minutě první části měli ještě velké šance Jergl a Tůma, ale stav zůstal už nezměněn.

To však neplatilo záhy po začátku druhé třetiny. Ve 21. minutě nedosáhl Škarek na schovanou střelu Roubíka a začínalo se opět od nuly. Ve větší pohodě byli v tu chvíli ústečtí hokejisté. Brzy se dočkali vedení a prsty v tom měla opět první formace. Roubík sice po vyhraném buly branku netrefil, ale odraz od mantinelu si dobře spočítal Kloz a do odkryté branky zvýšil na 2:3. Jenže drama pokračovalo a Lvi byli potrestáni za nedisciplinovanost. Dvojnásobnou početní výhodu tak minutu po polovině zápasu využil Skořepa. Navíc potom Jergl trestuhodně netrefil prázdnou branku.

Do závěrečné třetiny zase vyšel vstup lépe Jihlavě. Svou chuť v zápase potvrdil Jergl, když po 23 sekundách těžil z práce Důrase. „Ústečtí hráči nejsou žádní nazdárci, mají hodně zkušených hráčů. Naštěstí jsme je dokázali dvakrát přetlačit a teď věřím, že si do Ústí pojedeme pro dvě výhry," uvedl Aleš Jergl.

Jenže v tu chvíli bylo ještě k úspěchu daleko. To, co je pro tuto sérii už klasika, se opět ukázalo: rychlý inkasovaný gól. Po dvou minutách putoval za katr Dobrovolný a na 4:4 vyrovnal skvěle hrající Kloz. Stalo se tak po krásném vyšachování. A aby toho nebylo málo, měl k dispozici ve 47. minutě Tůma trestné střílení. Naštěstí se teenager v brance Dukly vyznamenal. V 50. minutě pak Škarka patrně zachránila tyčka, a duel tak i podruhé směřoval do prodloužení.

To mohl rozhodnout dvakrát ústecký fantom Roubík, jenže poprvé mířil vedle a podruhé při nájezdu nenašel skulinu mezi Škarkovými betony. Toho využila Dukla, šťastným střelcem se stal v čase 67:13 křídelní útočník Důras. „Dnešní utkání jsme nezačali úplně dobře, ale v play-off se počítají výhry, a ty máme dvě my," oddechl si autor vítězné branky.

Branky a nahrávky: 3. Jergl (Štebih, Důras), 19. Březina (Dobrovolný, Diviš), 32. Skořepa (Štebih, Kaláb), 41. Jergl (Důras), 68. Důras (Štebih) – 15. Pohl (Kloz), 21. Roubík (Tůma), 28. Kloz (Roubík), 43. Kloz (Tůma, Roubík). Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. Diváci: 3 241. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:1 – 1:0.
Jihlava: Škarek – Grebenyuk, Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Zadražil, Bilčík, Parýzek – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Březina. Ústí nad Labem: Volke – Bernad, Pohl, Vágner, Brož, Smetana, Holomek, Macek – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Melka, Tenkrát – Merta, Gengel, Navarra – Čurda, Křivohlávek.

Semifinále play off první hokejové ligy – 2. zápas:
České Budějovice – Slavia Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2). Branky: 54. Panáček – 6. Jiránek, 25. Hraško, 30. Robinson, 51. M. Čermák, 51. D. Hruška. Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3, navíc Tuominen (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 402. Stav série: 0:2.