TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE 5:4

Lépe vstoupil do utkání Motor. Na začátku 6. minuty vyhrál buly a střelou z oblasti kruhů se prosadil pohotově Vrablík. Favorit diktoval tempo hry, ale z vyrovnání se paradoxně radovali domácí. Na konci 16. minuty se odhodlal k individuální akci Adam Raška a podařilo se mu puk procedit mezi Gábovými betony – 1:1.

Krátce po nástupu do druhého dějství byl faulován unikající Mrázek, a sudí Přikryl odpískal trestné střílení. Jenže Raška tentokrát šancí pohrdl a tentokrát jen trefil beton Gáby. Potom tempo hry opadlo, zajímavých situací bylo po málu. V polovině zápasu však fauloval zkušený Zíb, krátce po něm i Pavlin a Horácká Slavia si s přesilovkou věděla rady. Pekrem využila tu dvojnásobnou a v té klasické pak na 3:1 zvýšil nekrytý Radim Zohorna.

Přestřelka pokračovala a ve prospěch Motoru znovu hrála rychle vyhraná buly. Z gólu se tentokrát radoval Walker. Po další minutě to však bylo opět o dva góly, o to se postaral s chutí hrající Raška. Za třicet vteřin viděl třebíčský stadion další trestné střílení a Pekr našel skulinu mezi betony Gáby. Všech pět gólů dělilo 232 sekund! Dvojnásobnou přesilovku pak měl k dispozici i Motor a Chovan ji ve 36. minutě využil.

V poslední třetině se Třebíč zaměřila na údržbu výsledku. Umě kouskovala hru, Horácká Slavia neměla problém komplikovat si situaci a osvobozovala se i za cenu zakázaných uvolnění. Taktika však i přes snížení Jihočechů v power-play v samotném závěru slavila úspěch.

Branky a nahrávky: 16. Raška (Mrázek), 32. Pekr (R. Erat, Dolníček), 33. R. Zohorna (Mrázek, Raška) – 6. Vráblík (Pajič, Čermák), 33. Walker (Nouza, Zíb), 38. Chovan (Pajič, Nouza), 60. Čermák (Nouza, Vráblík). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 1 760. Třetiny: 1:1, 4:2, 0:1. Třebíč: Jekel – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Dolníček, R. Erat, Mrázek – Raška, Jan Wasserbauer, Kristl – R. Zohorna, Kusko, Huňa – Psota, Malec, T. Havránek – Pekr. České Budějovice: Gába – Vráblík, Suchánek, Žovinec, Pavlin, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň, Nouza, Walker – Čermák, Pajič, Chovan – Točík, Doktor, Babka – Škoda, Šulek.

JIHLAVA – BENÁTKY N. J. 3:1
Dukla vstoupila do zápasu aktivně, už na začátku šesté minuty musel při střele Březiny ramenem zasahovat Bláha. O minutu později pak gólmana Středočechů nepřekonal z bezprostřední blízkosti Čachotský. V 11. minutě putoval za katr benátecký Ďurač a osm sekund před jeho návratem na led se prosadil střelou pod horní tyčku Dudáček. Bláha se pak vyznamenal při akci Důrase, velké štěstí měl při dorážce Zemana, který netrefil puk.

Také ve druhém dějství byli agilnějším týmem domácí. Jenže těsně před polovinou zápasu hákoval Szathmáry a Středočeši bleskově trestali. Po střele Mikliše šikovně nastavil hůl Volf. Nedisciplinovanosti se však dopustili i hosté a třetí přesilovkou branku v zápase dal Filip Seman. Závěr druhé třetiny patřil Benátkám, ale Mikliš rozezněl tyčku a Volf mířil nad branku.

Do tyčky to cinklo i na druhé straně ve 41. minutě, smolařem byl v té chvíli Jergl. Hosté pak několikrát zahrozili, ale Dukla měla utkání takřka pod kontrolou. Několik slibných šancí nevyužila, minutu a půl před koncem pak definitivně rozhodl Důras.

Branky a nahrávky: 13. Dundáček (Protasenja, Stoklasa), 31. F. Seman (Důras, Říha), 59. Důras (Jergl, Dundáček) – 30. Volf (Mikliš, Kočí). Rozhodčí: Kika, Obadal – Lukš, Wesley. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 1 179. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Jihlava: Škarek – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský. Benátky n. J.: Bláha – Mikliš, Kočí, Kolmann, Havlín, Zeleňák, Husa, Tržický – Hrníčko, Hrabík, Dlouhý – Vrbata, Mikyska, Chlapík – Prokeš, Volf, Bittner – Ďurač, D. Svoboda, Havel – Janele.