VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koledníci opět vyrazí po domech

Žďársko - Od 1. ledna se v ulicích měst a obcí žďárského okresu opět objeví skupinky koledníků. Tříkrálová sbírka má v České republice dlouho tradici a i na Žďársku množství peněz vybraných pro potřebné lidi každoročně roste.

30.12.2016
SDÍLEJ:

V minulé Tříkrálové sbírce se na Žďársku vybralo 2,8 milionu. Pomáhali také koledníci ve Víru (na snímku).Foto: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

„Zatím máme vydáno 471 kasiček, stejně jako loni, ale bude jich více, protože ještě nemáme zcela uzavřenou oblast Žďáru. Navíc se nově připojilo Rovečné na Bystřicku, kde dosud koledníci nechodili," sdělila včera koordinátorka Tříkrálové sbírky z Oblastní charity Žďár nad Sázavou Veronika Dobrovolná s tím, že každým rokem se do ulic Žďárska vydává na dva tisíce koledníků.

Sbírka se letos uskuteční v době od 1. do 15. ledna. Třeba v Novém Městě na Moravě se skupinky koledníků oděných do kostýmů „mudrců z východu" se zapečetěnými kasičkami opatřenými logem Charity projdou v sobotu 14. ledna. V jiných městech ještě dříve. „V dalších městech, jako je třeba Žďár nebo Velké Meziříčí, se budeme snažit koledování směřovat hlavně na sobotu 7. ledna," uvedla Dobrovolná.

Jedna z největších sbírkových kampaní podporuje nemocné, postižené, umírající, seniory, matky s dětmi v tísni a sociálně slabé obyvatele žďárského, velkomeziříčského, novoměstského a bystřického regionu. Z výtěžku Tříkrálové sbírky 2016, kdy bylo v okrese vybráno 2 830 223 korun, se podařilo například podpořit terénní služby žďárské Charity nákupem automobilu pro služby poskytované v domácnostech uživatelů a řadu dalších aktivit.

Tříkrálové koledníky lze rozpoznat podle průkazky vystavené Charitou ČR a potvrzené příslušnou diecézní Charitou. „Průkazem se mohou prokázat osoby starší 15 let věku, které dětské koledníky při obchůzkách doprovázejí," dodala koordinátorka.

Kasičky, do které koledníci vybírají od dárců dobrovolné finanční příspěvky, musí být úředně zapečetěné místně příslušným městským či obecním úřadem a jejich číslo musí souhlasit s číslem průkazky koledníků, kterou si mohou dárci vyžádat k nahlédnutí. Na každé pokladničce je rovněž umístěná nálepka se znakem Charity ČR.

Víte, že?

Peníze z Tříkrálové sbírky 2016 na Žďársku podpoři-ly terénní služby žďárské Charity nákupem automobilu. Podpořen byl i krizový fond Charity, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, dobrovolnické centrum Kambala a pořízeno vybavení šicí dílny centra pro rodiče s dětmi Kopretina. Peníze putovaly i do žďárského Klubu v 9 centra pro podporu duševního zdraví, kde uživatelé díky jim mohli vyjet na rekondiční pobyt do Pasohlávek. Sbírka podpořila i zdravotně-sociální centrum Hippokrates v Moldavsku. Záměry podpory pro příští rok jsou podobné.

Autor: Lenka Mašová

30.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velká voda ukázala, co umí.
6

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Brodský klub Oko prochází velkými změnami. Na konci června byla dokončena renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.
2

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Řidič při předjíždění podcenil situaci a skončil v příkopu

Ledeč nad Sázavou – Lehkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v úterý 22. srpna mezi obcí Mrzkovice a Ledčí nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení