VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé park využívají, jeho nová podoba je však moc nezajímá

Humpolec – I přes pravidelné letní využití a četnou návštěvnost parku Stromovka v Humpolci se našlo jen velmi málo zájemců, kteří vyjádřili ohledně jeho budoucí přeměny názor.

21.10.2016
SDÍLEJ:

Stromy. Ilustrační foto.Foto: Kateřina Chourová

Veřejného projednání ohledně renovace parku se zúčastnily přibližně tři desítky lidí. Anketní lístky na náměty pak využilo jen patnáct občanů.

Malý počet přispěvatelů dal ale prostor klidné a příjemné diskusi. „Nestalo se, že by lidé byli ohledně změn v parku rozzlobení. Veřejné projednání se neslo v klidném duchu a probíhalo formou debaty," řekla 
k setkání představitelů města a občanů zapisovatelka městského úřadu Zdeňka Augustová.

Vznesená nebyla ani žádná stížnost ohledně návrhu. „Nikdo nevyjádřil rezolutní odmítnutí žádného prvku návrhu. Vše bylo vyjádřeno formou doporučení a námětů, co do parku umístit či neumístit," popsala diskusi Augustová.

Podnětů se sešlo málo, opakovaně se však objevil návrh na zahrnutí vodního prvku. „Dva nebo tři lidé vyjádřili myšlenku ohled-
ně výstavby kašny, vodotrysku nebo fontány," vysvětlila pracovnice úřa
du.

Podle zápisu z jednání, který se týká vyhodnocení připomínek obyvatel a je umístěn na webových stránkách úřadu, se s vodními elementy tohoto typu v parku nepočítá. S čím se však naopak počítá je vybudování pítka v blízkosti dětského hřiště.

Velkou novinkou v parku bude zákaz vstupu se psy. „V parku se bude nacházet dětské hřiště. Zákazem pobytu psů chceme předejít případným incidentům, ke kterým by mohlo dojít," objasnila Augustová.

To však není jediný důvod, který vedl k tomuto kroku. „Zároveň se chceme vyvarovat možnému znečištění, které by mohlo 
s volným pohybem psů vzniknout," argumentovala Augustová s tím, že pobytová louka, která svádí
k venčení, je určená hlavně pro relaxaci a posezení lidí.

Pro majitele čtyřnohých mazlíčků tak architekti zakomponovali do plánu zákoutí pro umístění psů, který nazvali úvaziště a bude umístěné na okraji parku.

Místo pro psy je však pro ty návštěvníky parku, kteří mají v plánu pouze krátkou návštěvu. „Úvaziště je určené k dočasnému odložení psa, například pro maminky, které chtějí s dětmi jen na malou chvíli na hřiště. Rozhodně nemá sloužit návštěvníkům, kteří chtějí v parku strávit celé odpoledne," varovala Zdeňka Augustová.

Modernizací prošlo a i nadále bude procházet stromoví parku. „Kácet jsme nechali pouze stromy staré a nemocné, které hrozily svým pádem a dalším nebezpečím. Stávající zdravé stromy budou nadále udržovány a dojde i k vysazení nových stromků," ujistila zapisovatelka.

Nová podoba parku Stromovka dále nepočítá s prostorem před objekty Mototechna a Domov v ulici Jana Zábrany, které nyní slouží jako parkoviště. „Nová parkovací místa vzniknou v Kamarytově ulici, kde dosavadní podélné parkování nahradíme kolmým a vznikne tak více parkovacích míst," vysvětlil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo s tím, že parkovat budou moci řidiči také podélně po celé délce parku v ulici Jana Zábrany.

Moderního kabátu by se měla dočkat také autobusová zastávka v ulici Kamarytova. „Zastávku nebudeme nikam přesouvat. Bude stále na stejném místě, jen dojde k její obnově," uklidnil místostarosta.

Některé připomínky a náměty získané od aktivních občanů, jako například umístění hodin nebo zajištění veřejného wi-fi připojení, budou do projektu zpětně zapracovány. Jiné nejsou z technických nebo praktických důvodů realizovatelné.

Podněty, které byly do projektu nově zahrnuty, průběh renovace nijak výrazně neovlivní. „Jednalo se o připomínky drobného charakteru, které revitalizaci parku nezpomalí. Na projekt navíc v současné době nespěcháme," ukončil místostarosta Humpolce.
Předpokladem města je, že stavební povolení získají příští rok. S realizací se pak počítá v roce 2018.

Zápis obsahující veškeré náměty a následná ustanovení je k dispozici na webu městského úřadu.

Autor: Klára Šafusová

21.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Areál letního parketu v Dobrohostově u Lípy obsadily regionální i přespolní kapely. Uskutečnil se zde 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Na snímku jihlavská kapela KARAKUM.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

Havlíčkobrodsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení