VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na náměstí v Humpolci bude rušno. Po oslavě dorazí koně

Humpolec – S jistou nadsázkou se dá říct, že o nadcházejícím víkendu bude platit: „Dveře" na humpoleckém Horním náměstí se opravdu netrhnou.

17.8.2016
SDÍLEJ:

Město HumpolecFoto: Deník/ Libor Plíhal

V sobotu odpoledne tam totiž vypuknou oslavy s hudebním programem k pětadvacátým narozeninám Rodinného pivovaru Bernard, které potrvají do nočních hodin, a už 
v neděli ráno musí být náměstí nachystáno na tradiční zdravici jezdců Zlaté podkovy.

O nabitém využití náměstí se zmínil i starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS). „Na náměstí bude o tomto víkendu opravdu nebývale rušno. Předpokládám, že 
v sobotu se bude slavit do noci a už druhý den ráno musí být všechno perfektně uklizeno a připraveno na program Zlaté podkovy. Hned po skončení oslav se do práce pustí technické služby a máme slíbeno, že se vše stihne," ujistil Kučera.

S konáním obou akcí je také spojeno dočasné dopravní omezení jak na Horním náměstí, tak v případě Zlaté podkovy i v ulicích města, jimiž budou jezdci na koních v rámci průvodu procházet. „Jako každý rok i letos dohlédne na dopravu 
v době průvodu policie," podotkl starosta.

Co se týče příprav na 51. ročník finále Zlaté podkovy, hlavní pozornost pořadatelů se upíná k místu závodů, tedy ke kolbišti Dusilov. „Také letos jsou na závodišti nové překážky. Na jezírku je želva, na potoce krokodýl a nová je také televize, překážka připomínající starou obrazovku," vyjmenoval některé no-vinky za organizátory Zlaté podkovy Jiří Klubal. Dodal, že překážky ze dřeva vyřezává Josef Svoboda a trať podle daných technických parametrů staví Zdeněk Kusý.

Jiří Klubal také odhadoval, že terén na kolbišti by závodníkům mohl vyhovovat. „Myslím, že terén bude dobrý, i když neříkám, že je nyní úplně ideální. Zem není tak tvrdá a ještě by mělo trošičku zapršet, tak uvidíme," přemítal Klubal.

Jak uvedl starosta Humpolce, finále Zlaté podkovy je akcí, která každoročně přiláká do města řadu významných hostů a fanoušků jezdeckého sportu. Jedinečnou podívanou si ale užívají i ostatní. „Je to velká událost, která se již zapsala do povědomí nejen obyvatel Humpolce. Určitě významně přispívá k propagaci města," sdělil Kučera s tím, že on sám si jako starosta dosud nenechal Podkovu ujít.

Až letos se nedělní zdravice jezdců ujme zřejmě místostarostka města Lenka Bartáková (za ČSSD). „Tentokrát mě čeká neodkladná a důležitá soukromá událost, takže na Zlaté podkově budu poprvé chybět," vysvětlil Kučera. Je totiž tradicí, že po slavnostním průvodu jezdců na koních městem se všichni sejdou na Horním náměstí, kde je z balkonu radnice přivítá starosta Humpolce společně s dalšími významnými hosty.

Jiří Kučera a Jiří Klubal se nakonec shodli na tom, že loňský jubilejní 50. ročník finále Zlaté podkovy byl 
z hlediska příprav přece jen náročnější. „V porovnání 
s loňským rokem rozhodně není tolik doprovodných akcí. Loni jsme třeba vydávali almanach nebo připravovali výstavu," zavzpomínal Klubal. Radnice si zase dala za cíl, že do 50. ročníku nechá opravit ulice pod ulicí Čejovská až po závodiště. Vedle toho otevřela novou pěšinu u blízkého rybníku Hadina. Na letošní rok podobné investice neplánovala.

Zlatá podkova

Pátek 19. srpna
od 9.00: drezurní zkoušky: Zlatá podkova (ZP), Stříbrná podkova (SP), Bronzová podkova (BP), Soutěž nadějí (SN), Pony a Mistři opratí (MO) – pony, jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží
Sobota 20. srpna
od 8.00: terénní zkoušky sedlových soutěží BP, SN, SP, ZP, Pony
od 15.00: Maraton spřežení – Mistři opratí
Neděle 21. srpna
od 9.00: koncert ZUŠ 
a vystoupení mažoretek (Horní náměstí); parkur SN (kolbiště Dusilov)
od 10.00: průvod jezdců městem a zdravice na Horním náměstí
od 12.00: překážková jízda spřežení MO; ukázka soutěže tažných koní; parkury sedlových soutěží BP, SP, ZP, Pony; dekorování vítězů

Autor: Aneta Slavíková

17.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení