VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nádraží: Radnice musí řešit připomínky k územnímu plánu

Humpolec – Jednání mezi humpoleckou radnicí, představiteli firmy ICOM transport a developerem RC REInvest o budoucnosti autobusového nádraží v Humpolci stále pokračují.

2.4.2015
SDÍLEJ:

Město HumpolecFoto: Deník/ Libor Plíhal

Na zatím posled-
ní schůzce vyšly najevo další okolnosti, které humpolecká radnice musí vyřešit. Situaci kolem prodeje stávajícího nádraží, které patří ICOMu, a budování nového terminálu v areálu této společnosti, s čímž souvisí i stavba obchodního centra na místě současného nádraží, komplikuje především aktuální projednávání nového územního plánu.

Háček je v tom, že k novému územnímu plánu města, který předchozí humpolecké zastupitelstvo odsouhlasilo a příslušné orgány ho potvrdily, dorazilo mnoho připomínek.

„Nejvíce lidí požaduje pozemek současného autobusového nádraží a území u sídla ICOMu vrátit do původního stavu," uvedl starosta Humpolce Jiří Kučera. Plocha současného nádraží je totiž v aktuálním územním plánu zařazena jako plocha „technická a dopravní řízení".

Klíčové jednání

V novém územním plánu je tento pozemek navržen tak, aby zde mohly být provozovány služby, obchody a podobně. Zároveň je tu plocha u sídla ICOMu určená pro veřejnou dopravu.

Bez potvrzení těchto dvou změn nemůže dojít k tomu, aby na místě stávajícího nádraží vyrostlo obchodní centrum a aby ICOM vybudoval nový terminál ve svém areálu.

Představitelé Humpolce tak nejdříve musí projednat a vyřešit došlé připomínky. Teprve potom mohou zastupitelé jednat o prodeji parkoviště, které přiléhá k současnému nádraží. To totiž patří městu 
a developer jej chce odkoupit 
a využít pro svůj záměr.

„Zatím není jasné, kdy jednání o připomínkách k územnímu plánu, od něhož se vše ostatní odvine, uskutečníme, ale pravděpodobně se tak stane na zasedání rady města. To připadá na 8. dubna," přemítal Kučera.

Generální ředitel ICOMu Zdeněk Kratochvíl zdůraznil, že ICOM současný areál nádraží nebude v žádném pří-padě využívat. „Pokud v novém územním plánu nebude plocha stávajícího nádraží 
zařazena tak, aby zde mohlo vzniknout obchodní centrum, a zůstane vedena jako plocha pro veřejnou dopravu, pak je variantou využít toto místo pro parkoviště nákladních automobilů," řekl Kratochvíl.

Generální ředitel ICOMu navíc doplnil, že firma pozemek současného nádraží městu neprodá ani tehdy, pokud by o něj město projevilo zájem. „A to vzhledem k sankcím, které by mohla developerská společnost uplatnit. V současné době s ní totiž máme smlouvu o prodeji tohoto pozemku," vysvětlil Zdeněk Kratochvíl.

Starosta města také podotkl, že Kraj Vysočina plánuje předběžně na rok 2017 výběr dodavatelů pro zajištění autobusové dopravy. „Objevily se obavy, že pokud ICOM výběrové řízení nevyhraje, nebudou mít autobusy jiného dopravce možnost zastavit cestujícím na novém autobusovém nádraží, jelikož to bude patřit ICOMu," zmínil Kučera.

Tento argument Kratochvíl vyvrátil s tím, že majitel autobusového nádraží je ze zákona povinen umožnit vjezd i všem ostatním dopravcům. „Navíc, kdyby ICOM nevyhrál krajské výběrové řízení, jaký je rozdíl mezi vjezdem jiných dopravců na staré a nové nádraží? Stále se přece jedná o majetek stejné firmy," oponoval ředitel.

Zástupce developera RC REInvest Josef Ondrušek argumentoval tím, že díky novému obchodnímu centru by v Humpolci vzniklo cirka sto nových pracovních míst. Za parkoviště pak městu nabízejí 4,5 milionů korun. „V případě, že město prodej pozemku odmítne, se může stát, že stejně o nádraží přijde, a protože developer svůj záměr neuskuteční, tak tu vznikne parkoviště pro nákladní automobily," přemítal Ondrušek.

Autor: Aneta Slavíková

2.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neprůstřelný je na podzim v krajském přeboru po třech kolech chotěbořský gólman Tomáš Dobrovolný (na snímku), který nepustil míč za svá záda 270 minut. Naposledy to bylo ve Speřicích, kde se s týmem radoval z výhry 1:0.

Soural: Nemá cenu dělat velké závěry, nyní je to o momentálním pocitu

Ilustrační foto.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Chotěboř – Zajímáte se o poklady? Rádi o nich čtete? Nebo dokonce jste jejich vášnivým hledačem? A jak to vůbec se stavem pokladů na Vysočině vypadá? Odpovědi nejenom na tyto otázky dostanete v úterý 5. září od 17 hodin v městském muzeu v Chotěboři.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení