VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové Město na Moravě bude do dvou let rájem cyklistů

Nové Město na Moravě – Na Novoměstku bude do dvou let dvě stě kilometrů značených cyklistických tras. Na stávající singletracky letos navážou nové silniční tratě. Ty budou v příštím roce doplněny terénními okruhy.

28.7.2016
SDÍLEJ:

Novoměstské cyklistické tratěFoto: Helena Zelená Křížová

„Celá koncepce je založena na tom, že singletracky budou jádrem celé cyklistické destinace, která v Novém Městě na Moravě a v jeho okolí postupně vzniká. Letos vyznačíme silniční trasy a budeme se snažit, abychom příští rok dokončili i značení terénních okruhů, které by měly vzniknout na lesních a polních cestách. Celkem by to mělo být dvě stě kilometrů cyklistických tratí," potvrdil novoměstský starosta Michal Šmarda.

Síť silničních tratí na Novoměstsku zahrnuje celkem pět okruhů různé obtížnosti. „Nabízejí sportovní vyžití nové cílové skupině cyklistů a jsou určeny především těm, kdo chtějí Vysočinu poznat na tenkých galuskách nebo rádi střídají jízdu na horském a silničním kole. Všechny silniční cyklotrasy jsou okružní, cyklisté mohou začít třeba ve Vysočina Areně," uvedl koordinátor cyklistických tratí Jan Skřička.

Místní i návštěvníci si mohou vybrat různě dlouhé trasy. „Vyznačeny budou okruhy od pětadvaceti do osmdesáti kilometrů. Zahrnuto je celé okolí Nového Města na Moravě na jih, na sever, na východ i na západ. Každý si tam najde to svoje, jak zdatní cyklisté, tak i úplní začátečníci. Trasy jsou okružní, lze se na ně napojit v jakémkoliv bodě a na místo startu se pak opět vrátit. Není podmínkou startovat ve Vysočina Areně," vysvětlil Jan Skřička.

Nové cyklistické silniční okruhy budou značeny modře. „Singletracky jsou zase označeny červeně a terénní okruhy budou značeny zeleně," poznamenal Michal Šmarda. „Značení silničních cyklistických okruhů bude kompletně hotovo někdy v polovině srpna," doplnil informaci Jan Skřička.

Tištěná mapa pro uživatele silničních cyklistických tras zatím k dispozici není. Zájemci si ale mohou stáhnout mapu z webových stránek. „O silničních okruzích informujeme už nyní na stránkách www.vysocina.bike. Tam si pak bude možné stáhnout také mapu, popřípadě souřadnice do navigací, které jsou zvláště silničními cyklisty čím dál více využívány. Časem určitě připravíme i tištěnou mapu, nejprve ale musíme zkompletovat veškeré informace," řekl Jan Skřička. Zmíněné webové stránky informují také o bezpečnosti provozu na singletrackových tratích a silničních okruzích.

Vysočina Arena poskytuje cyklistům kromě sítě singletrackových tratí i další služby. Tamní Test centrum nabízí kromě prodeje občerstvení a servisu jízdních kol také možnost výpůjček byciklů. „A nově také kolečkových bruslí a nordic walkingových holí," informoval Jan Skřička.

Test centrum je možné navštívit v období letních prázdnin od pondělí do pátku v době od 10 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 19 hodin a v něděli od 9 do 19 hodin.

Autor: Helena Zelená Křížová

28.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K Hradozámecké noci se připojí i kostel sv. Víta v Zahrádce.

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Velká voda ukázala, co umí.
6

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení