Dukla dál kráčí za svým snem, ve třetím kole zdolala i Motor

Drží vítěznou vlnu. Ani ve třetím barážovém utkání jihlavští hokejisté nepoznali hořkost porážky. S českobudějovickým Motorem sice ještě deset minut před koncem duelu prohrávali, zásluhou Kajínkovy bomby od modré při přesilovce a úspěšně zvládnutých nájezdech si však nakonec upevnili vedení v průběžné tabulce prolínací soutěže.

3.4.2017

Jen tak dál. Jihlavští hokejisté pod vedením svého kapitána Tomáše Čachotského vyhráli i ve třetím barážovém utkání a po čtvrtině baráže jsou usazeni na čele tabulky. Foto: Deník/Jaroslav Loskot

JIHLAVA – ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:1 SN

Už páté vítězství nad Motorem v sezoně se nerodilo vůbec lehce. Od úvodních momentů byli hosté aktivnější a Škarek v domácí svatyni měl plné ruce nohy práce. Hosté jej dokonce i jednou překonali, gólmana Dukly zastoupila branková konstrukce.

Byť se hra ve druhém dějství vyrovnala a zvýšily se i obrátky hry, na branku čekalo vyprodané hlediště Horáckého zimního stadionu až do 42. minuty. Hřebejk po levé straně kluziště pláchl Kalábovi, od zadního mantinelu přihrál před branku, kde minul puk Seman. Za ním stojící Vlček tak pohodlně uklidil kotouč za Škarkova záda – 0:1.

Ztrátu vymazali domácí po deseti minutách. Paradoxně v samém závěru druhé přesilové hry v řadě. Sekundu před koncem početní výhody, kterou jihlavští hráči hráli do té doby bídně, napřáhl od modré bek Kajínek a jeho dělovka se zastavila až v budějovickém čeřenu. „Pořád jsme věřili, že to otočíme, hnali nás vpřed diváci," uvedl David Kajínek. „Při té brance ke mě vyplaval puk, sice mi do střely padali dva obránci, ale trefil jsem to dobře," culil se šťastný střelec.

V samém závěru třetí části hráli naopak dvě přesilovky hostující hokejisté, domácí si ale těžce vydřený bod vyrvat nenechali.

Po opatrném prodloužení si Dukla nakonec dokráčela i pro bonusovou odměnu.¨

Na úspěšné samostatné nájezdy Tomáše Čachotského a Adama Zemana dokázal odpovědět pouze Miroslav Čermák, a Jihlava zůstává po první čtvrtině baráže jediným neporaženým celkem. „Každý bod je nesmírně důležitý. Před svým nájezdem jsem se rozhodl pro střelu a trefil jsem to ještě lépe, než nedávno v Třebíči," připomněl Zeman čtvrté krajské derby ze základní části, které rozhodl rovněž v nájezdech.

Hned v úterý se střetnou ve čtvrtém kole baráže znovu, hrát se bude na jihu Čech.

Branky a nahrávky: 52. Kajínek (Bilčík), rozhodující sam. nájezd Zeman – 42. Vlček (Hřebejk, Pýcha). Rozhodčí: Kubičík, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6200 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0.
Jihlava: Škarek – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Důras, Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský, Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl. České Budějovice: Kváča – Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Čermák, Pajič, Chovan – Fronk, Rob, Dostálek – Vlček, Vak, Hřebejk – Babka, Škoda, Šulek.

KARLOVY VARY – PARDUBICE 4:5 SN

Branky a nahrávky: 20. Flek (Mikulík, T. Rachůnek), 22. Tuominen (V. Tomeček, Rýgl), 25. Flek (Gríger, O. Beránek), 31. Flek (Gríger, O. Beránek) – 12. J. Sýkora (M. Kaut), 18. Schaus (Trončinský, Rolinek), 49. P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 55. Schaus (P. Sýkora, Trončinský), rozhodující sam. nájezd D. Tomášek. Rozhodčí: Šír, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3105. Třetiny: 1:2, 3:0, 0:2 – 0:0.

1. JIHLAVA 3 1 2 0 0 10:7 7
2. Karlovy Vary 3 1 0 1 1 11:12 4
3. České Budějovice 3 1 0 1 1 6:7 4
4. Pardubice 3 0 1 1 1 9:10 3

Autor: Pavel Mikeš, Karel Líbal