VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice nás přehlíží, stěžují si lidé ze Smetanovy ulice

Žďár nad Sázavou - Obyvatelům Smetanovy ulice ve Žďáře nad Sázavou se nelíbí, jak město naložilo s jejich peticí. Sepsali proto otevřený dopis adresovaný radnici. V něm žádají vedení Žďáru o jednoznačná opatření, která povedou k omezení dopravy a ke snížení hluku v lokalitě.

7.4.2016
SDÍLEJ:

Ve Smetanově ulici probíhá oprava kanalizace. Po ní se přistoupí k rekonstrukci povrchu silnice. Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

Lidé ze Smetanovy ulice nejsou také spokojeni s tím, jakým způsobem jim byl předložen k podpisu návrh veřejnoprávní smlouvy v souvislosti se stavebními pracemi, které se nyní v ulici uskutečňují.

„Byl nám zaslán k prostudování, ovšem bez projektové dokumentace, neboť ta byla určena pouze pro smluvní strany, kterými je město a Městský úřad Žďár nad Sázavou, stavební odbor. Pokud podepisující neprojevili sami iniciativu a nevyžádali si projektovou dokumentaci k nahlédnutí, nebyla jim tato předložena. Bohužel, došlo k tomu, že podepisující v převážné většině ani nevěděli, že součástí právě tohoto dokumentu je projekt, který neviděli," uvedl mluvčí signatářů petice Pavel Hájek.

Podle nespokojených obyvatel Smetanovy ulice měli nakonec někteří z nich sice možnost do projektové dokumentace nahlédnout, ovšem za nepříznivého počasí. „Byla zima, foukal vítr a pršelo. Bylo to těsně před zahájením rekonstrukce kanalizace. Markétou Zástěrovou z městského úřadu jsme byli ubezpečeni, že uvedená projektová dokumentace již počítá s položením takzvaného tichého asfaltu. Jak však následně z dalších jednání vyplynulo, informace nám předkládané se nezakládaly na pravdě," posteskl si Hájek.

Úřednice města se ale brání. „Obeslali jsme všechny vlastníky nemovitostí ve Smetanově ulici i vlastníky sousedních pozemků s tím, že jsme chtěli vědět, jestli budou s touto veřejnoprávní smlouvou souhlasit. Někteří se vůbec neozvali, ale většina souhlasila. Smlouva byla vyvěšena na úřední desce," popsala Markéta Zástěrová ze žďárské radnice

„Já jsem potom všechny majitele nemovitostí osobně obcházela, abych se s nimi domluvila na podpisu. Při té příležitosti jsem jim nabídla možnost nahlédnutí do dokumentace. Někteří z nich žádali další jednání, na něm jsme se následně domluvili. Bohužel tehdy nevyšlo počasí, ale projektovou dokumentaci jsem jim předložila. Nic dalšího nepožadovali, smlouvu podepsali, takže jsem předpokládala, že je vše v pořádku," doplnila Zástěrová.

Podle vyjádření úřednice zřejmě došlo k nedorozumění i v případě finálního povrchu. „Uvedla jsem jen to, co mi řekl projektant. Že se mu asfaltová směs použitá na mostu na Klafar zdá tišší. Takže do dokumentace bylo dáno složení tohoto asfaltu. Neuvědomuji si, že bych použila termín tichý asfalt, který petenti požadují," vysvětlila Zástěrová.

Lidem ze Smetanovy ulice nejvíce vadí dopravní hluk. Lokalitou denně projíždí velké množství aut. „Problematika Smetanovy ulice je přímo odvislá od zřízení pěší zóny v části Nádražní ulice. Již od roku 1992 jsme protestovali proti jejímu zřízení," podotkl Pavel Hájek.

O obnovení provozu v pěší zóně se ale neuvažuje. „Auta tam nepustíme. Podle mě se ale Smetanově ulici uleví už tím, že byla vybudována nová silnice vedoucí od Nového Města k průmyslové zóně. Už se snížil provoz na Novoměstské ulici a stejně tomu bude i v ulici Smetanově," řekl místostarosta Žďáru Josef Klement.

Autor: Helena Zelená Křížová

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení