VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S novou poštou přišly nové problémy

Přeměna ulice Dr. Tyrše na jednosměrku přinesla obtíže se 
zásobováním obchodů.

18.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jiří Řezník

Pelhřimov – Tři týdny po přestěhování pobočky České pošty v Pelhřimově se začínají naplno projevovat nové problémy s parkováním.
Pelhřimovské pracoviště České pošty se přestěhovalo z adresy Příkopy 1889 do domu číslo 126 na Svatovítském náměstí. Měsíce před stěhováním se městem nesla zpráva, že u nové pobočky bude problém s parkováním klientů.

Fakta jsou ale úplně jiná. „U původní pobočky žádná parkovací místa pro zákazníky nebyla," připomněl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. U nové pobočky tomu má být jinak. „Za budovou pošty je parkoviště čítající zhruba sedmnáct parkovacích míst, která budou zákazníkům České pošty k dispozici," uvedl dříve Vitík.

Pravdou současně je, že lokalita s poštou na rohu ulic Příkopy a U Elektrárny nebyla zatížena dopravou tolik, jako Svatovítské náměstí. Navíc poskytovala lepší podmínky pro divoké parkování, takže kdo měl štěstí, mohl zaparkovat docela blízko od vchodu do pobočky. Pokud ale bylo před poštou plno, musel o desítky až stovky metrů dál.

Jakmile se objevila informace o stěhování pracoviště České pošty ve městě, což bylo před necelým rokem, pelhřimovská radnice přišla s myšlenkou ulevit dopravě na Svatovítském náměstí přeměnou částí na sebe 
navazujících ulic Dr. Tyrše
a Solní na jednosměrné.
Toto řešení mělo částečně zklidnit dopravu na křižovatce na Svatovítském náměstí, ale rovněž doplnit kapacitu parkovacích míst.
A to tím spíš, že slíbené parkoviště pro zákazníky za budovou pošty na nové adrese zatím svoji funkci neplní. „V současné době jsou na ploše, kde Česká pošta vybuduje pro své klienty parkoviště, kontejnery 
a další věci, které budou odklizeny, jakmile bude hotové zázemí pošty," popsal aktuální stav mluvčí Vitík.

V ulici Dr. Tyrše se po její přeměně na jednosměrku skutečně objevila zhruba desítka parkovacích míst, odkud to na poštu trvá maximálně dvě minuty pěšky. „Vzhledem k tomu, že 
v blízkosti nové adresy České pošty nebyl parkovacích míst takový dostatek, bylo toto řešeno jednosměrným provozem v ulici Dr. Tyrše
a části ulice Solní, kde vznikla další parkovací stání, která můžou zákazníci České pošty využít," poukázal na přínos nové jednosměrky starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD).

Současně s jednosměrkou přibyly problémy, a to hlavně se zásobováním tří obchodů, které se zde nacházejí. „Samozřejmě, že máme problém, neboť nákladní auta nemají kde zaparkovat," potvrdil majitel železářství Zdeněk Jaroš.

S vyhrazenými místy před prodejnami pro zásobování, což se spolu s železářstvím týká i sousedního obchodu s nábytkem, se při změně dopravního režimu a dopravního značení nepočítalo. Nové komplikace přibyly 
i cykloobchodu přes ulici. Tam mají auta se zbožím pro změnu problém vjet do dvora.

Podle Zdeňka Jaroše by pomohlo vyhradit místa pro zásobování. „Náš problém by možná pomohlo řešit také zpoplatnění parkovacích stání v ulici Dr. Tyrše. Od té doby, co je zde jednosměrka, tak tady někteří řidiči nechávají auta přes celý den. Kdyby měli platit, tak by si to rozmysleli," odhadoval Jaroš, který je rovněž zastupitelem, a to za opoziční TOP 09.

Obchodníci už vyvolali jednání na téma dopravního režimu v ulici Dr. Tyrše, nejkřiklavější problémy by snad mohly být v dohledné době alespoň zmírněny.

Vhodně nastavený režim placeného parkování v nové jednosměrné ulici by pak mohl vyhovovat i klientům pošty, pokud by chtěli parkovací stání využívat vysloveně k tomuto účelu.

Už nyní mohou klienti pošty využívat parkoviště 
za kostelem svatého Víta, kde je 62 parkovacích míst. Na poštu je to pak pěšky rovněž maximálně dvě 
až tři minuty.

Naproti tomu město neuvažuje o novém parkovišti přímo na Svatovítském náměstí, kde je vlastníkem pozemků a o možném předání takového parkoviště 
do dlouhodobého pronájmu České poště. „V současné době město Pelhřimov neuvažuje o zřízení parkovacích míst před budovou stávající České pošty v Pelhřimově," reagoval starosta Kučera.

Stěhování pobočky České pošty a změna režimu dopravy v částech ulic Dr. Tyrše a Solní podnikatele a zastupitele Jaroše utvrdily 
v tom, že radnice nemá funkční koncepci dopravy. „Chybí koncepce dopravy 
ve městě, což platí i pro parkování, a to nejen v jeho centru. Vedení města pořád něco záplatuje, současná jednání kolem jednosměrky to jenom potvrzují. Dokud taková koncepce nebude, tak budou podobné problémy vznikat dál," uzavřel Jaroš.

Autor: Jiří Jíra

18.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení