VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude už brzy hostit Jihlava

Jihlava – Již pětadvacátý ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ) se uskuteční v Jihlavě od 11. do 13. listopadu 2016.

31.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Toto každoroční největší setkání vedoucích malých i velkých organizací pracujících s dětmi a mládeží přinese během tří dnů hojnost inspirace pro další činnost účastníků.

Po celý víkend budou probíhat workshopy a semináře na různá témata. „Letošní CVVZ se ponese se v duchu motta podělme se o plody své práce," říká náčelník CVVZ Martin Paclík. „Motto reflektuje fakt, že na CVVZ lektorují mnoho programů sami účastníci a předávají tak své zkušenosti z práce s dětmi druhým," doplňuje Martin Paclík.

Kromě těchto programů mají účastníci možnosti přihlásit se na semináře vedené odbornými lektory, a to například v oblasti práva, psychologie nebo ekologie a přírodních věd. „Velký zájem jsme zaznamenali u programů s názvem Prázdninové školy Lipnice, která je významným odborným partnerem letošní CVVZ," říká Jana Ptáčková, která má na starosti programovou sekci a dodává: „Těší mě také, že se podařila spolupráce s jihlavskou zoologickou zahradou, účastníkům nabídneme i exkurze do podzemí Jihlavy a poznávací procházky městem."

CVVZ bude mít i řadu doprovodných programů a aktivit. Oblíbená je velká herna deskových her nebo čajovna, zájmu účastníků se vždy těší i tržiště s užitečným vybavením pro oddílovou činnost. Letos jsou domluvené také hned dvě science show a v sobotu večer koncert kapel Marien a Epydemye.

FESTIVAL FILMŮ

Novinkou letošního ročníku je Festival táborových a oddílových filmů, který pořadatelé organizují ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava. Do soutěže je přihlášeno 47 filmů. Zajímavým benefitem a impulsem pro pohodlnější poznávání Jihlavy je pro účastníky možnost využívat městskou hromadnou dopravu zcela zdarma.

Akci bude ve čtvrtek 10. listopadu předcházet odborná konference o pojetí vzdělávání a uznávání jeho výsledků v neziskovém sektoru pod názvem I dobrovolník může být odborník.
Záštitu nad konferencí, která se bude konat v jihlavské Ville Eden, přijalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Česká rada dětí a mládeže a Univerzita Palckého v Olomouci. „CVVZ není jen o programech, ale také o setkávání lidí z oboru. Každého musí nadchnout atmosféra spolupráce a sdílení myšlenek, a to i napříč generacemi účastníků," říká Daniel Srb, který má na akci na starosti vydávání tištěných novin CVVZ „Ježkovy oči" a on-line zpravodajství.

Zkušenosti a inspirace, kterou na CVVZ účastníci získají, jim pomohou rozvíjet vlastní nabídku volnočasových aktivit pro děti. Dochází také k osobnostnímu rozvoji dobrovolníků: učí se – jak jeden od druhého, tak i od přítomných profesionálů. CVVZ upevňuje vztahy mezi všemi, co se podílejí na výchově dětí. CVVZ je svou povahou nepolitická a nezisková. Nemá žádný vrcholný orgán ani právní subjektivitu a organizuje ji každý rok jiné české město.

Posláním CVVZ je vytvářet pracovníkům s dětmi a mládeží prostor pro vzájemné předávání a porovnávání zkušeností i dovedností a pro hledání řešení společných problémů. Tím, že CVVZ spojuje dobrovolníky z různých měst a obcí, umožňuje vznik kamarádských vztahů a prospěšnou spolupráci jednotlivců i organizací. „Podle myšlenky duchovního otce akce, Josefa Šimáně – Galéna, se na CVVZ setkávají lidé sdružení v nejrůznějších organizacích a vzájemně se inspirují," dodává Martin Paclík.

CVVZ hostí budovy Střední průmyslové školy Jihlava a Gymnázia Jihlava, které budou pro účely akce propojeny. V jedné budově proběhnou přednášky, druhá poslouží účastníkům k ubytování. Pořadatelem jihlavské CVVZ i konference je sdružení „JEJDA…", které v regionu působí již více než 10 let. Za sebou má například pořádání stejné akce v Třešti v roce 2007. Symbolem Jihlavy, který se objevuje i v jejím erbu, je ježek. Symbolem CVVZ 2016 se stal ježek Jihláček, který účastníky CVVZ akcí provází.

Daniel Srb

Autor: Redakce

31.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení