VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ticho! Obce už nebudou moci rozdávat výjimky akcím

Jihlava – Zábavy, koncerty, festivaly, ale i třeba hlučnější oslavy narozenin budou mít od 1. října zřejmě problém.

6.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

V platnost totiž vstupuje novela zákona
o přestupcích, která se bude týkat rušení nočního klidu. Ta by měla omezit udělování výjimek na pořádání akcí po dvaadvacáté hodině.

Obce a města už nebudou moci udělovat výjimky na rušení nočního klidu po dvaadvacáté hodině. Pokud budou chtít podobné akce povolit, budou muset akce dopředu zařadit do obecních vyhlášek. To se ale Jihlavě příliš nezamlouvá.

„Všechny musí být dopředu vyjmenované ve vyhlášce, jinak mají smůlu 
a po desáté musejí skončit. Nechápu to, je to neskutečné zasahování do pravomocí obce," vyjádřil se vedoucí odboru školství, kultury 
a tělovýchovy jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

V praxi to bude znamenat třeba to, že i když bude chtít majitel baru uspořádat venkovní akci například 
s živou muzikou, a rozhodne se tak měsíc dopředu, nemůže zažádat město 
o výjimku. Pokud akce nebude nahlášená do konce září tohoto roku, bude muset skončit ve dvaadvacet hodin, nebo pořadateli hrozí pokuta za přestupek.

CHODIT SPÁT 
SE SLEPICEMI


„Co mám na to říct, je to úplně na hlavu, já přece rok dopředu nevím, jestli budu chtít příští léto akci pořádat a které datum přesně. Takhle budeme nejspíš chodit spát se slepicemi," řekl provozovatel jednoho z jihlavských barů, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Podle Koukala se Jihlava nechce vůči pořadatelům akcí zachovat diskriminačně, proto pořadatele kulturních, společenských a sportovních akcí, které překračují stanovenou dobu nočního klidu, vyzývá k nahlášení termínu, názvu akce 
a doby trvání akce, a to do 30. září tohoto roku. Nahlášené akce budou zapracovány do přílohy vyhlášky 
a předloženy ke schválení do prosincového Zastupitelstva města Jihlavy.

„Jinak to nejde, vedou se o tom různé diskuse, koukal jsem se, jak to řeší jiná města, ale na nic smysluplného jsem prozatím nenarazil. I když máme výzvu vyvěšenou na webu, mnoho pořadatelů neví, že svou akci musí nahlašovat, a budou tak mít zřejmě smůlu," řekl Tomáš Koukal.

Od října, kdy novela vstoupí v platnost, má Jihlava do konce roku nahlášeny zatím dvě akce, a to Mezinárodní festival dokumentárních filmů a Silvestr, zbytek akcí by mělo doplnit prosincové zastupitelstvo.

Autor: Dana Křížková

6.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Středeční tragická nehoda na dálnici D1.
2

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Havlíčkův Brod – Akce s nejdelší tradicí. Každé léto se v Havlíčkově Brodě koná Štáflova paleta, týdenní setkání mladých výtvarníků. První ročník se uskutečnil už v roce 1991. Tenkrát sehnali hlavní organizátoři Štěpán Podešť a Tomáš Holenda jen pár zájemců, mezi nimiž nechyběl výtvarník Pavel Fiala nebo Daniel Koráb, dnes učitel gymnázia Havlíčkův Brod. 

Ekologové zkoumají, jaký vliv na přírodu by měla cyklostezka přes Stvořidla

Světlá nad Sázavou – Milovníci cykloturistiky a malebných zákoutí řeky Sázavy by se mohli dočkat cyklostezky, která by propojila Ledeč nad Sázavou se Světlou. Stezka by vedla přes Stvořidla a nesla jméno, které je se Sázavou neodmyslitelně spjato. Cyklostezka Jaroslava Foglara. V místech, kde by cyklostezka mohla stát, v současnosti probíhá odborný výzkum. Znalci zjišťují, jaký dopad by cyklostezka měla na zdejší faunu i flóru.

Kemping na Kachličce už rekreanty dávno neláká

Havlíčkobrodsko – Rekreační oblast Kachlička u Humpolce má dlouhou tradici. První chaty se zde začaly stavět už po druhé světové válce. Nejvíce jich vyrostlo v 60. a 70. letech minulého století. To však byly doby, kdy se sem sjížděli nadšenci koupání z okolí Havlíčkova Brodu, Humpolce i Jihlavy. Od začátku nového tisíciletí zde není již pobyt pro rekreanty tak lákavý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení