VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třebíčský hospic začal spolupracovat s nemocnicí

Třebíč - Domácí hospic svaté Zdislavy v Třebíči patří mezi zařízení zapojená do pilotního programu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ten má pomoci nastavit financování mobilních hospiců. Od letošního roku navíc začíná spolupracovat také s třebíčskou nemocnicí.

22.3.2016
SDÍLEJ:

Zahradu kolem hospice zrekonstruoval vděčný otec za doprovození své dcery. Jako vzpomínku na ni zasadil doprostřed zahrady magnolii.Foto: Deník/ František Vondrák

„Kraj Vysočina byl v posledních deseti letech v popředí v rámci České republiky v postoji k paliativní péči. A přístup kraje i některých nemocnic je velmi vstřícný, a především konstruktivní," řekl předseda České společnosti paliativní medicíny Ladislav Kabelka na konferenci, která se minulý týden konala v Třebíči.

Dalšímu rozvoji paliativní péče na Třebíčsku by měla pomoci také nová smlouva o spolupráci, kterou spolu na začátku letošního roku uzavřela Oblastní charita Třebíč a Nemocnice Třebíč.

Pomoc lékařů

„Již od dubna loňského roku jsme jednali s primářem Ladislavem Kabelkou. Smlouva stanovuje podmínky spolupráce a mohla být uzavřena pouze díky vstřícnému přístupu vybraných lékařů naší nemocnice. Obsahuje ustanovení, že se čtyři naši lékaři zapojí do mobilní hospicové péče," informovala ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Zapojení lékařů do práce Domácího hospice svaté Zdislavy není jediným výsledkem navázání spolupráce. „Současně s tím probíhala jednání na hejtmanství, kde se definovaly podmínky další spolupráce. V rámci nich jsme se domluvili na zajištění specializačního vzdělávání lékařů v oboru paliativní medicíny, které by mělo být zahájeno v průběhu letošního roku," doplnila ředitelka Tomášová.

A o dalším rozvoji hospicové péče jedná v těchto dnech také vedení Kraje Vysočina. „Na krajské úrovni se v těchto dnech projednává systém komplexní paliativní péče. V nejbližších týdnech by ji měla projednávat Rada Kraje Vysočina a do půl roku by ji mělo schválit zastupitelstvo," slíbil radní kraje pro oblast sociálních záležitostí Petr Krčál.

Že paliativní péče je v kraji na dobré úrovni, dokazuje také zapojení třebíčského Domácího hospice sv. Zdislavy do pilotního programu, který pomáhá nastavit financování mobilních hospiců a úhrady ze zdravotního pojištění za péči o lidi, kteří si přejí umírat doma.

Autor: František Vondrák

22.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení