VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové na Žďársku vybrali tři miliony korun

Žďár nad Sázavou - Tříkrálová sbírka na Žďársku byla úspěšná. Kašpar, Melichar a Baltazar v podobě velkých i malých dobrovolníků vykoledovali tři miliony korun. Peníze pomohou postiženým lidem či lidem v největší nouzi.

30.1.2017
SDÍLEJ:

Na Žďársku se do Tříkrálové sbírky zapojilo zhruba dva tisíce dobrovolníků a rozdáno bylo 493 kasiček, do kterých se podařilo od dárců vybrat 3 058 807 korun. Na snímku jsou koledníci, kteří chodili v obci Řečice. Foto: Oblastní Charita Žďár nad Sázavou

Celorepubliková sbírka se pod záštitou Charity Česká republika letos uskutečnila již po sedmnácté. Na Žďársku se do ní zapojilo zhruba dva tisíce dobrovolníků a rozdáno bylo 493 kasiček, do kterých se podařilo od dárců vybrat 3 058 807 korun. Oproti loňskému roku je to zhruba o 229 tisíc korun více.

„Máme obrovskou radost, že se sbírka rozšiřuje do všech koutů okresu a že je brána opravdu vážně. Všem dárcům patří naše veliké poděkování. Tak vysoký výtěžek je pro nás stále větším závazkem," uvedla Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Zároveň vyjádřila poděkování všem, již se na aktivitě podíleli svým zpěvem, organizací anebo podporou.

Letošní výtěžek bude použit na pomoc lidem s mentálním a kombinovaným postižením, dále na rekondiční pobytovou akci pro osoby s duševním onemocněním. Za pomoci tříkrálových financí bude dále vytvořena záchranná síť, díky které bude možné pomoci lidem v největší nouzi ve žďárském okrese. Část výtěžku jako tradičně bude zaslána na mezinárodní pomoc.

A nejde jen o výtěžek. „Tradice v podobě tříkrálové koledy a šíření radostné zprávy o Kristově narození je v našem regionu stále oblíbenější. V některých oblastech již lidé tři krále vyhlížejí, těší se. Mnohdy jsou koledníci jedinou návštěvou, která navštíví nemocné a osamělé. Ti si pak společně zanotují a potěší se z tónů známé písně," řekla Veronika Dobrovolná, koordinátorka Tříkrálové sbírky, která má veškerou tříkrálovou kampaň v okrese na starosti. Většina domácností si také od koledníků vyžádá označení jejich domu písmeny K + M + B.

A co udělalo koordinátorce Veronice Dobrovolné při organizaci letošní sbírky největší radost?

„Největší radost mi dělá samotné koledování. V letošním roce mě moc mile potěšil jeden pán, který si pro nás koledníky připravil i básničku a odměnil našeho Baltazara čokoládou," dodala s úsměvem Veronika Dobrovolná.

Autor: Zlata Ptáčková

30.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení