VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové na Žďársku vybrali tři miliony korun

Žďár nad Sázavou - Tříkrálová sbírka na Žďársku byla úspěšná. Kašpar, Melichar a Baltazar v podobě velkých i malých dobrovolníků vykoledovali tři miliony korun. Peníze pomohou postiženým lidem či lidem v největší nouzi.

30.1.2017
SDÍLEJ:

Na Žďársku se do Tříkrálové sbírky zapojilo zhruba dva tisíce dobrovolníků a rozdáno bylo 493 kasiček, do kterých se podařilo od dárců vybrat 3 058 807 korun. Na snímku jsou koledníci, kteří chodili v obci Řečice. Foto: Oblastní Charita Žďár nad Sázavou

Celorepubliková sbírka se pod záštitou Charity Česká republika letos uskutečnila již po sedmnácté. Na Žďársku se do ní zapojilo zhruba dva tisíce dobrovolníků a rozdáno bylo 493 kasiček, do kterých se podařilo od dárců vybrat 3 058 807 korun. Oproti loňskému roku je to zhruba o 229 tisíc korun více.

„Máme obrovskou radost, že se sbírka rozšiřuje do všech koutů okresu a že je brána opravdu vážně. Všem dárcům patří naše veliké poděkování. Tak vysoký výtěžek je pro nás stále větším závazkem," uvedla Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Zároveň vyjádřila poděkování všem, již se na aktivitě podíleli svým zpěvem, organizací anebo podporou.

Letošní výtěžek bude použit na pomoc lidem s mentálním a kombinovaným postižením, dále na rekondiční pobytovou akci pro osoby s duševním onemocněním. Za pomoci tříkrálových financí bude dále vytvořena záchranná síť, díky které bude možné pomoci lidem v největší nouzi ve žďárském okrese. Část výtěžku jako tradičně bude zaslána na mezinárodní pomoc.

A nejde jen o výtěžek. „Tradice v podobě tříkrálové koledy a šíření radostné zprávy o Kristově narození je v našem regionu stále oblíbenější. V některých oblastech již lidé tři krále vyhlížejí, těší se. Mnohdy jsou koledníci jedinou návštěvou, která navštíví nemocné a osamělé. Ti si pak společně zanotují a potěší se z tónů známé písně," řekla Veronika Dobrovolná, koordinátorka Tříkrálové sbírky, která má veškerou tříkrálovou kampaň v okrese na starosti. Většina domácností si také od koledníků vyžádá označení jejich domu písmeny K + M + B.

A co udělalo koordinátorce Veronice Dobrovolné při organizaci letošní sbírky největší radost?

„Největší radost mi dělá samotné koledování. V letošním roce mě moc mile potěšil jeden pán, který si pro nás koledníky připravil i básničku a odměnil našeho Baltazara čokoládou," dodala s úsměvem Veronika Dobrovolná.

Autor: Zlata Ptáčková

30.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Základní škola Konečná se zapojila do celorepublikové akce Rosteme spolu se stromy.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Havlíčkobrodsko - Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální, na jejich podporu mj. poskytujeme finanční prostředky ze SFŽP ČR. Dnes byla vyhlášena již druhá výzva v této oblasti,“ říká Petr Valdman ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení