Další remíza. Takřka podle očekávání skončil další ligový souboj Vysočiny s pražskou Duklou. Podobně jako v jarním duelu šli domácí do vedení, hosté ale dokázali jejich náskok vyrovnat. V závěru museli jihlavští fotbalisté po vyloučení Marka dohrávat zápas v deseti, na konečném výsledku 1:1 se ale už nic nezměnilo.

Zklamáni byli po skončení utkání jihlavští hráči. V duelu s Duklou určitě nebyli horším týmem. Nedařilo se jim však v koncovce a hosté se zachránili nádhernou střelou Štětiny z dálky. „Bod musíme vzhledem k vývoji zápasu brát. Přesto mne mrzí, že jsme nedokázali zvítězit, neboť jsme cítili, že Dukla nyní nehraje v takové formě, jakou měla vloni," glosoval konečný nerozhodný výsledek trenér Vysočiny František Komňacký.

Domácím vyšly vstupy do obou poločasů. V tom prvním dvacet minut svírali Duklu před její svatyní, cestičku za záda Rady ale nenašli. Před koncem úvodního dějství naopak byli rádi, že měli ve své brance Blažka, který vyhrával své souboje s útočníky Dukly. „Měli jsme horší pohyb, byli jsme pomalejší, do nějaké pětadvacáté minuty byli hráči asi ještě v autobuse," nechápal přístup svých svěřenců kouč Dukly Luboš Kozel.

Také po změně stran Jihlava začala aktivně, a už po pěti minutách byla odměněna. Na Kolouškův roh si naběhl Šourek – 1:0. „Jakmile jsme vstřelili branku, začali jsme hrát neskutečně pasivně. Nevím, co jsme si mysleli," mrzelo Komňackého.

Radost z vedení totiž netrvala ani deset minut. Štětina napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a na jeho pumelici k tyči byl Blažek krátký. „Trefil to krásně," těšilo Kozla.

A aby bylo pro domácí ještě hůře, po chybě v útočné fázi hasil vznikající požár Marek rukou – a byl správně sudím vyloučen. „Byla to taktická chyba mužstva," nesvaloval Komňacký vinu na vyloučeného hráče.

V přesilovce se Dukla tlačila do útoku, chtěla rozhodnout, ale Blažek vyhrál další klíčový souboj s Pospěchem a udržel Vysočině naději.

Domácí v závěru zápasu i v oslabení toužili po premiérovém skalpu neoblíbeného soka, v závěrečných minutách měli výhodu několika rohových kopů i přímého volného kopu z nadějné pozice, třetí branky zápasu se však už fanoušci nedočkali. „Nenaložili jsme s těmito standardkami dobře," uzavřel hodnocení kouč Komňacký.